Pożegnanie uczniów klas maturalnych

Coś kończy się, by coś mogło trwać te słowa doskonale ukazują charakter uroczystości pożegnania uczniów klas maturalnych, która odbyła się w piątek 29 kwietnia. W tym dniu dotychczasowi uczniowie zakończyli trzyletnią naukę w liceum i rozpoczynają kolejny etap życia. W uroczystości wzięli udział pan burmistrz Przemysław Biesek – Talewski oraz przewodnicząca Rady Rodziców, pani Małgorzata Łącka. Po ceremonii przyrzeczenia uczniów żegnających szkołę głos zabrali wspomniani wcześniej goście, a następnie pani dyrektor Sabina Słomińska pożegnała abiturientów. W imieniu społeczności uczniowskiej Klaudia Kobusińska i Amelia Jaremyn, a w imieniu klas trzecich – Oliwia Pryba i Maciej Bieliński.

Po przemówieniach odbyło się wręczenie nagród. Nagrody Burmistrza Czerska otrzymali: Krystian Nowik, Maciej Bieliński oraz Krystian Czapiewski.

Krystian Nowik nagrodę otrzymał za zdobycie tytułu laureata  XXXIV Olimpiady Filozoficznej.

Maciej Bieliński otrzymał nagrodę za działalność na rzecz środowiska lokalnego oraz rozsławianie miasta Czersk.

Krystian Czapiewski nagrodę otrzymał za sukcesy podczas  XII Mistrzostw Polski w Szermierce Historycznej Bronią Go-Now oraz bardzo wysokie wyniki w chojnickich zawodach ,,GRAND PRIX ” klas mundurowych,  a także  Sportowo – Obronnych Zawodów Klas Mundurowych i organizacji paramilitarnych.

Pan Burmistrz wręczył Listy Gratulacyjne rodzicom wyróżnionych uczniów: pani Joannie Łangowskiej, państwu Ewelinie i Marcinowi Bielińskim oraz państwu Renacie i Dariuszowi Czapiewskim.

Pani dyrektor oraz pani przewodnicząca Rady Rodziców wręczyły kolejne nagrody.
Najlepszym Absolwentem Liceum Anno domini 2022 został Maciej Bieliński. Maciej ukończył naukę w klasie o profilu biologiczno – chemicznym LO im. W. Pola ze średnią 5,50.

Tytuł Absolwenta Roku otrzymali Maciej Bieliński oraz Krystian Nowik.

Maciej Bieliński za ogrom działań na rzecz promocji szkoły, jak i organizację akcji charytatywnych oraz uczestnictwo w nich, zaszczytną służbę w poczcie sztandarowym oraz osiągnięcia naukowe:

– finalista Olimpiady Wiedzy Biologicznej i Ekologicznej;

– III. Miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Diagnostyce Laboratoryjnej „Labtest”;

– III miejsce w olimpiadzie z biologii „H2O to jest to” ;

– udział w 2 etapie Olimpiady Biologicznej oraz Olimpiady Ekologicznej.

 

Krystian Nowik tytuł Absolwenta Roku otrzymał za osiągnięcie na niwie naukowej – zdobycie tytułu laureata Olimpiady Filozoficznej.

 

Następnie pani dyrektor, przewodnicząca Rady Rodziców oraz wychowawczynie klas panie Ewelina Bielińska i Agnieszka Gołębiowska wręczyły uczniom świadectwa z wyróżnieniem, nagrody oraz dyplomy.

Nagrody za świadectwa z wyróżnieniem i bardzo dobre zachowanie otrzymali: Maciej Bieliński Krystian Nowik, Zuzanna Lamczyk, Marta Smaglińska, Karol Hinc, Nikola Pega, Wiktoria Narloch, Maxima Narloch, Oliwia Pryba, Patryk Zieliński oraz Ewelina Januszewska.
Docenieni zostali również sportowcy. Podziękowania otrzymali: Roksana Zielińska, Karolina Skwierawska, Patryk Zieliński, Filip Połom, Ksawery Burchardt oraz Paweł Łangowski. Podziękowanie za sportowe sukcesy otrzymała także Wanessa Kasprzak.
Za aktywną pracę w Samorządzie Uczniowskim nagrody otrzymali: Kinga Rafińska, Oliwia Pryba, Maciej Bieliński oraz Błażej Osowski.

Podziękowanie otrzymała również Paulina Gliniecka za artystyczne wsparcie w szkolnych uroczystościach i akademiach.

Uroczystość uświetnił występ artystyczny uczniów: Agnieszki Gierszewskiej, Kajetana Pastwy, Katarzyny Lindy, Klaudii Kobusińskiej, Krystyny Domagały, Michaliny Domagały oraz Tamary Szturmowskiej.

Drodzy Abiturienci!

Życzymy Wam, abyście szli przez życie z takim samym zapałem i energią, jaką czujecie w sercach dziś, kiedy odbieracie świadectwo ukończenia szkoły średniej. Podsycajcie Waszą młodzieńczą świeżość i ciekawość świata, którą tak łatwo zatracić w codziennym życiu.  Życie to nie serial telewizyjny, w którym nikt się nie uczy, a wszyscy są wykształceni, nikt nie pracuje, a wszyscy są bogaci, piękni i młodzi. Nie rezygnujcie z marzeń i planów, pamiętając, że każdy z Was ma ważną rolę do spełnienia. Nie oglądajcie się i nie cofajcie, ale i nie zapomnijcie, o tych, którzy Was ukształtowali i o miejscu – Waszej szkole, w której pozostawiliście cząstkę siebie.

 

Dziękujemy Firmie Ogrodnictwo Engelhart za wypożyczenie roślin i elementów architektury ogrodowej dla upiększenia naszej uroczystości.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *