Dla maturzysty

Serdecznie zapraszamy na Dni Otwarte Uniwersytetu Gdańskiego, które odbędą się 12 i 13 marca 2024 roku (wtorek i środa) w budynku Wydziału Nauk Społecznych (ul. Bażyńskiego 4 w Gdańsku) w godzinach 9:00-15:00.

Chcielibyśmy zaprosić młodzież oraz nauczycieli z Państwa szkoły do odwiedzenia naszej uczelni, poznania wykładowców i studentów oraz zwiedzenia poszczególnych wydziałów na kampusie w Oliwie.

W programie m.in:

·  prezentacja  kierunków kształcenia wszystkich wydziałów Uniwersytetu Gdańskiego

·  wykłady prowadzone przez kadrę akademicką

·  spotkania z wykładowcami i studentami Uniwersytetu Gdańskiego

·  spotkania z pracownikami Biura Karier

·  spotkania z pracownikami Biura Współpracy Międzynarodowej programu „Erasmus”

·  udział w projekcie „próbne matury” (będzie obowiązywała rejestracja na stronie organizatora)

·  wykłady ekspertów Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Gdańsku

·  prezentacje wydziałów i oferty wybranych kierunków

·  oferta kół naukowych, sekcji sportowych oraz artystycznych.

Wszystkie szczegółowe informacje znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej, której uruchomienie planujemy niebawem. Strona znajduje się pod adresem: https://dniotwarte.ug.edu.pl/


Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszam Dyrekcję, Nauczycieli oraz Uczniów na Ogólnopolski Dzień Otwarty Politechniki Gdańskiej, który odbędzie się 21 marca (stacjonarnie i online). Jest to wyjątkowe wydarzenie w kalendarium obchodów 120-lecia naszej uczelni.
Tego dnia na dziedzińcu przed Gmachem Głównym powstanie Miasteczko PG, w którym wydziały i jednostki będą prezentować swoją ofertę. Wspólnie z wykładowcami i studentami przygotowaliśmy szereg atrakcji: ciekawe wykłady, inspirujące spotkania, warsztaty, pokazy laboratoryjne, a także grę terenową. Tego dnia odbędą się również webinary i wirtualne spotkania dla wszystkich, którzy nie mogli wziąć udział w stacjonarnym wydarzeniu. Szczegółowy program wydarzenia znajduje się na stronie otwarta.pg.edu.pl.

Tego dnia w Centrum Kompetencji STOS odbędzie się również uroczystość wręczenia dyplomów laureatom Pomorskiego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2024. Wydarzenie będzie transmitowane na żywo na kanale YouTube naszej uczelni.

Zachęcam Państwa do rozpropagowania informacji o Ogólnopolskim Dniu Otwartym PG wśród nauczycieli, rodziców oraz uczniów, zwłaszcza wśród tegorocznych maturzystów, którzy – mam nadzieję – wybiorą studia na Politechnice Gdańskiej.

Z poważaniem,
prof. Krzysztof Wilde,
Rektor Politechniki Gdańskiej
Zaproszenie
Program wydarzenia

JAKIE STUDIA WYBRAĆ W 2024 ROKU?

BLOG DLA MŁODZIEŻY

ILE ZAROBISZ PO STUDIACH?

Zawodowy Stream

Zawodowy Stream – YouTube