DZIEŃ SPORTU

W czwartek 23.09.2021 roku odbyły się zawody lekkoatletyczne. Konkurencje miały miejsce na stadionie miejskim i w sali gimnastycznej przy LO w Czersku. Przedsięwzięciu przyświecały następujące cele: popularyzacja lekkiej atletyki, wyrabianie umiejętności rywalizacji oraz krzewienie kultury fizycznej, a także wyłonienie talentów sportowych spośród licealistów . Organizatorami jak co roku byli nauczyciele wychowania fizycznego, czyli Joanna Fidurska i Robert Pruszak. W zawodach sportowych udział brali wszyscy uczniowie naszej szkoły, przy czym każda klasa mogła wystawić po trzech zawodników i trzy zawodniczki do danej konkurencji. W biegu na orientację mogła brać udział dowolna liczba uczniów z klasy.

Konkurencje biegowe i techniczne rozpoczęły się o godzinie 12:00. Część biegową zawodów zainaugurowały dziewczęta i chłopcy biegnący na 100 m. Równocześnie z nimi swoich sił próbowali chłopcy w  skoku w dal oraz dziewczęta w skoku wzwyż. Rozegrano także też: bieg na orientację, pchnięcie kulą i rzut oszczepem. Po krótkim czasie nastąpiły kolejne rywalizacje biegowe, tym razem na 400 m. Ostatnimi dystansami były biegi na 800 m dziewcząt i 1500 m chłopców i dziewcząt. Z konkurencji technicznych rozegrały się jeszcze: skok w dal dziewcząt, wzwyż chłopców, a później pchnięcie kulą dziewcząt i rzut oszczepem chłopców. Na zakończenie zawodów przeprowadzono biegi sztafetowe. Po każdym zakończonym zmaganiu zawodnicy otrzymywali punkty, które ostatecznie zadecydują o zajętym przez klasę miejscu.

Wyniki rywalizacji (indywidualne i klasowe) zostaną ogłoszone w najbliższym czasie. Zdobywcy trzech pierwszych miejsc zostaną nagrodzeni dyplomami oraz cząstkowymi ocenami celującymi z wychowania fizycznego. Klasa, która zdobędzie najwięcej punktów za udział w zawodach, również otrzyma cenną nagrodę.

NG i AD z kl. 3 B

 

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *