4 edycji zawodów Learn&Fly,

Szanowni Państwo,

Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu “Dolina Lotnicza” już od 10 lat prowadzi działalność popularnonaukową i organizuje różnego rodzaju projekty, które zachęcają dzieci i młodzież do nauki przedmiotów ścisłych. Wszystkie organizowane projekty są BEZPŁATNE, dzięki czemu potrzebne są tylko chęci uczestników. Tak jest i tym razem.

Startuje 4 edycja zawodów Learn&Fly, które są skierowane do uczniów szkół ponadpodstawowych i polegają na budowie prostego modelu latającego, zaprezentowaniu go przed Jury i podejścia do konkurencji na najdłuższy lot. Zwycięzcy wygrywają nagrodę finansową w wysokości 5000 zł, a pula wszystkich nagród wynosi ponad 20 000 zł.

Najlepsze w tych zawodach jest to, że nawet uczniowie, którzy nie mają nic wspólnego z lotnictwem czy modelarstwem mogą wziąć udział i osiągnąć dobry wynik, ponieważ w ramach trwania projektu wysyłane są im specjalnie przygotowane materiały wyjaśniające, co jest potrzebne do tego, aby samolot zbudować i aby miał możliwość wzięcia udziału w zawodach. Następnie to już tylko ich kreatywność i chęci powodują, że samoloty wzbijają się w powietrze.

Całość projektu potrwa do czerwca 2023 roku. Półfinały odbędą się w 32. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Łasku, 43. Bazie Lotnictwa Morskiego w Gdyni oraz na Politechnice Rzeszowskiej i następnie finał także w Rzeszowie. Partnerami Głównymi zawodów są Lockheed Martin Corporation, Pratt&Whitney Kalisz oraz Pratt&Whitney Rzeszów.
Rekrutacja rozpocznie się już 30 listopada 2022 roku o godzinie 12.00 za pomocą formularza rejestracyjnego, który zostanie umieszczony na stronie internetowej projektu: https://dolinawiedzy.pl/learnfly
Decyduje kolejność zgłoszeń.
Film z podsumowania 3 edycji Learn&Fly: https://youtu.be/IqdTZDw0TDM
Link do wydarzenia na Facebook’u: https://fb.me/e/2C2afNTD2
W załączniku oficjalna grafika promująca wydarzenie oraz mapka z 3 edycji projektu pokazująca skąd i ile drużyn wzięło udział w wydarzeniu.

 

 

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *