Uczennica LO Najlepszym Sportowcem Powiatu Chojnickiego

Poznajcie Wanessę Kasprzak, uczennicę klasy 1d, która zdobyła tytuł Najlepszego Sportowca Powiatu Chojnickiego.

 

Nazywam się Wanessa, mam 16 lat, mieszkam w Czersku. Moją pasją oraz sportem, który uprawiam, jest jeździectwo. 6 lat temu zaczęłam jeździć w pobliskim gospodarstwie. Niedługo potem zaproponowano mi pierwszy start w zawodach i tak zaczęła się moja przygoda z tym sportem. Ogrom poświęconego czasu na treningi, wiele wyrzeczeń oraz kontuzji i moc porażek z czasem zaprocentowały – zaczęłam odnosić małe sukcesy, które motywowały mnie do dalszej pracy. 

 Ostatnie 3 lata były dla mnie bardzo pracowite. Od wiosny do późnej jesieni systematycznie brałam udział w zawodach. Przez wspomniany czas udało mi się dojść od poziomu zawodów towarzyskich do zawodów ogólnopolskich. Dyscyplinę, którą głównie uprawiam to WKKW. Jest to dyscyplina olimpijska składająca się z 3 prób: próba ujeżdżenia, skoków oraz próba terenowa.  Prócz tego biorę udział w zawodach skokowych oraz w ujeżdżaniu.

Rok 2019 r. był dla mnie przełomowy, ponieważ zaczęłam startować w zawodach o szczeblu ogólnopolskim w różnych częściach naszego kraju m.in. w Bogusławicach, Racocie, Baborówku, naszych pobliskich Kwiekach, Sopocie, Starogardzie Gdańskim, Kwidzynie, Przechlewie, rywalizując z doświadczonymi zawodnikami zarówno z Polski, jak i z zagranicy.

Moje najważniejsze osiągnięcia:

1 miejsce skoki przez przeszkody Kwieki 2018 r.

1 i 2 miejsce skoki przez przeszkody Przechlewo 2016 r.

6 miejsce zawody w ujeżdżaniu Kwidzyn 2017 r.

9 miejsce WKKW Bogusławice 2019 r.

10 miejsce WKKW Baborówko 2019 r.

Oprócz tego brałam udział w Mistrzostwach Województwa Pomorskiego w WKKW oraz skokach przez przeszkody, startowałam w Mistrzostwach Polski Północnej kuców oraz w Eliminacjach do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w WKKW (byłam 3 rezerwowa do reprezentacji naszego województwa). W końcowej klasyfikacji juniorów młodszych rok temu wraz z 5 osobami z naszego województwa zakwalifikowaliśmy się do Pucharu Polski w WKKW.

Moim największym marzeniem jest start w Mistrzostwach Polski w WKKW oraz start i reprezentacja Polski w Mistrzostwach Europy.

W grudniu zdobyłam tytuł Najlepszego Sportowca w naszym powiecie oraz w klasyfikacji wojewódzkiej zajęłam 10 miejsce w kategorii dziewcząt do lat 18.

3 stycznia zostaliśmy zaproszeni z rodziną na uroczystą Galę, podczas której odebrałam nagrodę z rąk Marszałka Województwa Pomorskiego i redaktora Dziennika Bałtyckiego.

Moje każde osiągniecie i pomoc w codziennych treningach zawdzięczam trenerowi oraz rodzicom.

Chciałabym również podziękować tym, którzy oddali na mnie głosy.

Gratulujemy Wanessie sukcesów i życzymy wytrwałości w rozwijaniu pasji oraz spełnienia marzeń 🙂

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *