O realizacji projektu:”Nasza szkoła jest przyjazna i wygodna”

      W ramach Uczniowskiego Budżetu Obywatelskiego Powiatu Chojnickiego grupa inicjatywna projektu przy LO w Czersku zakupiła: stół do gry w piłkarzyki, 10 sztuk puf, 6 kanap, regał,  5 sztuk stolików, czajnik, opiekacz.

W szkole brakowało siedzisk, na których uczniowie mogliby odpocząć podczas przerw oraz pomieszczenia w którym można poczekać na środek transportu, poczytać, zjeść.

Znaczna część naszych uczniów to osoby dojeżdżające, mieszkające poza Czerskiem. Wiąże się to z wcześniejszymi przyjazdami do szkoły oraz czasem ponad godzinnym oczekiwaniem na powrót. W szkole nie ma świetlicy, stołówki, a zatem brakuje bezpiecznego, ciepłego, przyjaznego miejsca w którym można odrobić lekcje, poczytać, wypić herbatę czy odgrzać i zjeść posiłek.

Zakupione w ramach UBO przedmioty umożliwiły zagospodarowanie holu na drugim piętrze szkoły oraz pomieszczenia, które teraz będzie służyło za świetlicę.

Na tzw. „górnym holu” rozstawiono duże kolorowe pufy, kanapy i stoliki. Daje to możliwość odpoczynku podczas przerw i „okienek”. Dotychczas uczniowie siedzieli na podłodze, nie było stołów.

W holu dolnym ustawiono stół do gry w piłkarzyki. Inicjatywa ta została przyjęta z dużym entuzjazmem. W wolnej chwili uczniowie grają w piłkarzyki, dzięki temu mogą się odstresować i oderwać od smartfonów.

Najbardziej jednak cieszy wyposażenie i udostępnienie uczniom pomieszczenia znajdującego się w sąsiedztwie szkolnej biblioteki. Ustawiliśmy tam kanapy, pufy, stoliki, regał, podłączyliśmy czajnik i opiekacz. Teraz to miejsce w którym można wygodnie poczekać, poczytać, odrobić lekcje czy wypić ciepłą herbatę.

Osoby dojeżdżające zgłaszały ogromną potrzebę takiego miejsca. Jesteśmy szczęśliwi, iż dzięki UBO Powiatu Chojnickiego udało się to zrealizować.

  1. Video

Możesz również polubić…