Program stypendialno-mentoringowy „Dziewczyny w grze!”

Szanowni Państwo,

Jako nauczyciele i wychowawcy jesteście Państwo świadkami, jak każdego roku uczennice starszych klas liceów i techników stają przed dylematami dotyczącymi dalszego kształcenia, wyboru kierunku studiów czy dziedziny, w której chciałyby rozwijać swoje zainteresowania.

Tym bardziej miło nam poinformować o trwającej do 30 października 2022 rekrutacji do programu stypendialno-mentoringowego, kierowanego do utalentowanych artystycznie (pisarstwo, copywriting, grafika i sztuki wizualne) lub technicznie (programowanie, animacja, itp) uczennic szkół średnich, pragnących w przyszłości rozwijać się zawodowo w branży gier wideo.

Dla 20. laureatek programu “Dziewczyny w grze!” przewidzieliśmy:

roczne stypendium w wysokości 12 000 PLN,

cykl szkoleń i warsztatów z tworzenia gier wideo z najlepszymi ekspertami gamedevu,

indywidualną opiekę mentorki lub mentora z najsłynniejszego w Polsce studia developerskiego CD PROJEKT RED.

Wszystkie informacje znajdziecie Państwo na stronie: https://dziewczynywgrze.pl/

oraz w materiałach promocyjnych dostępnych TUTAJ

Mamy nadzieję, że zechcecie Państwo zachęcić uczennice próbujące swoich sił w pisarstwie, sztukach plastycznych, tworzeniu gier, programowaniu, animacji, grafice czy storytellingu do wzięcia udziału w programie „Dziewczyny w grze!”

Fundacja Edukacyjna Perspektywy Women in Tech – od wielu lat koncentruje się na zwiększeniu udziału kobiet w naukach inżynieryjno-technicznych oraz przełamywaniu stereotypów w myśleniu o “męskich” i “kobiecych” kierunkach studiów, zawodach czy dziedzinach gospodarki.

Taką dziedziną jest na przykład branża gier wideo, jedna z najprężniej rozwijających się odnóg branży IT na świecie. Tymczasem aż 47% pasjonatów gier wideo w Polsce stanowią kobiety! Ile z nich uczy się w Państwa szkole? A ile z nich nie zdaje sobie sprawy, że dzięki swoim talentom artystycznym, literackim i technicznym może w przyszłości pracować przy powstawaniu gier wideo?

Liczymy na Państwa pomoc w promocji tego wyjątkowego programu!

Z poważaniem,

Rafał Solecki-Bieniecki
Biuro Marketingu i Reklamy
tel.: 22 657 43 28
Perspektywy Press Sp. z o.o.,
ul. Nowogrodzka 31, 00-511 Warszawa
NIP: 5260211305

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *