VIII Powiatowy Konkurs Kawiarenki Piosenki Polskiej

Lubisz śpiewać? Czeka niezwykła RETRO przygoda!
Zapraszamy do udziału w konkursie piosenki przedwojennej! Wybierz swój retro przebój, załóż kapelusz i ruszaj z nami na scenę!

Stowarzyszenie „Dworek Polski” zaprasza młodzież klas IV – VIII szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych do udziału w eliminacjach VIII Powiatowego Konkursu Kawiarenki Piosenki Polskiej, które odbędą się już 6 listopada 2023 roku o godz. 10:00  w sali muzycznej Chojnickiego Centrum Kultury, które na tę okazję stanie się przedwojenną kawiarenką.

Konkurs to niezwykła okazja do spotkania z przedwojenną piosenką rozrywkową, ale też podszlifowania swoich umiejętności i poszerzenia horyzontów, co zapewnia ciekawa formuła warsztatów. Dla uczestników konkursu zaplanowane są zajęcia z nauczycielem emisji głosu oraz wyjazd na spektakl muzyczny.

Wszystkich, którzy chcieliby przeżyć swoją niepowtarzalną przygodę z repertuarem piosenki lat 20. i 30. XX wieku, przenosząc się również  w klimat tamtych czasów, serdecznie zapraszamy do udziału. Zachęcamy do wyboru mniej znanych piosenek tego okresu. Wokaliści, którzy prezentują się w konkursie po raz kolejny, powinni przygotować nowe piosenki. Załączona lista piosenek stanowi jedynie propozycje dla uczestników konkursu. Organizator służy pomocą w przygotowaniu podkładu muzycznego do wybranych przez uczestników utworów. Do popularnych wykonawców międzywojnia należą między innymi Mieczysław Fogg, Hanka Ordonówna, Adam Aston, Eugeniusz Bodo, Chór Dana, czy Tola Mankiewiczówna oraz wielu innych, mniej znanych wykonawców. Utwory tamtych lat znamy przede wszystkim z przedwojennego kina. Śpiewający aktorzy prezentowali się również w popularnych wówczas klubokawiarniach.

By wziąć udział w konkursie należy nadesłać skan lub zdjęcie wypełnionej karty zgłoszenia oraz podpisanej klauzuli RODO do dnia 31 października 2023 r. na adres mailowy: dworekchojnice@gmail.com

Zadanie dofinansowane jest ze środków Powiatu Chojnickiego i Gminy Miejskiej Chojnice.

Zapraszamy do kontaktu!

Stowarzyszenie „Dworek Polski”
ul. Swarożyca 1
89-600 Chojnice
Tel. +48 791 507 169
e-mail: dworekchojnice@gmail.com

Nasza strona: https://www.facebook.com/DworekChojnice/

DO ZOBACZENIA!

Załączniki:

Karta zgłoszenia Eliminacje Kawiarenki 2023

Karta zgłoszenia Eliminacje Kawiarenki 2023

Otwarta lista proponowanych piosenek (1)

Regulamin Eliminacje Kawiarenki 2023

RODO Eliminacje Kawiarenki 2023

Możesz również polubić…