AKCJA HONOROWEGO KRWIODAWSTWA W LO

PRAWIE 14 LITRÓW KRWI ODDANO PODCZAS
AKCJI HONOROWEGO KRWIODAWSTWA

 

Akcje honorowej zbiórki krwi odbywają się w naszej szkole od lat. Współpracujemy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Słupsku. Podczas ostatniej, przeprowadzonej 24 listopada 2021 roku, udało się pozyskać 13,95 litrów krwi. Zgłosiło się 33 krwiodawców, krew oddało 31 osób. Akcja została poprzedzona sesją plakatową promującą krwiodawstwo. Uczniowie klas pierwszych naszego liceum w ramach edukacji prozdrowotnej, zajęli się promocją akcji w mieście oraz przygotowali poczęstunek dla krwiodawców.
Oddawanie krwi jest szlachetnym, bezinteresownym działaniem na rzecz ratowania zdrowia i życia drugiego człowieka. Oddanie cząstki samego siebie ludziom potrzebującym pomocy jest symbolem wrażliwości na ludzkie cierpienie. W obliczu zagrożenia życia każda kropla krwi ma wielkie znaczenie.
Za podzielenie się tym bezcennym „darem życia” , serdecznie dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w naszą akcję: księżom, krwiodawcom z Czerska i okolic, naszym nauczycielom, absolwentom i uczniom.
Urszula Wojak – szkolny koordynator akcji krwiodawstwa

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *