Ślubowanie klas pierwszych

W piątek 17 września po mszy świętej w kościele parafialnym w Czersku uczniowie klas pierwszych Liceum Ogólnokształcącego udali się na godzinę 16.00 do Gminnego Centrum Kultury, gdzie odbyła się uroczystość pasowania.

Spotkanie pierwszoklasistów i ich rodziców z gronem pedagogicznym rozpoczęła dyrektor szkoły, Sabina Słomińska, która powitała zebranych i skierowała do najmłodszych członków licealnej społeczności kilka serdecznych słów, życząc nowych przyjaźni, sukcesów w nauce, a w imieniu grona pedagogicznego – deklarując gotowość udzielania wparcia i niesienia pomocy w każdej sytuacji trudnej dla młodego człowieka.

W imieniu starszych kolegów w murach nowej szkoły powitali pierwszoklasistów uczniowie klasy 2 a – Szymon Bieliński i Weronika Grygus .

Następnie uczniowie klas pierwszych wygłosili rotę ślubowania, powtarzając za dyrektor szkoły:

My, uczniowie klas pierwszych,

rozpoczynając naukę

w Liceum Ogólnokształcącym w Czersku,

 

przyrzekamy:

kontynuować zdobywanie wiedzy i umiejętności;

pracować nad własnym rozwojem;

rzetelnie wypełniać obowiązki uczniów szkoły;

godnie reprezentować szkołę,

Liceum Ogólnokształcące im. Wincentego Pola w Czersku

 

Przedostatnim akcentem uroczystości było wręczenie przez dyrektor szkoły Aktów Powierzenia Klas wychowawczyniom: Alicji Piotrowskiej (1 a – profil humanistyczny i matematyczno-geograficzny) i Michalinie Hohmann-Jelińskiej (1 b – profil pedagogiczno-psychologiczny).

Uczniowie czerskiego liceum zawsze mieli i nadal mają możliwość rozwijania swoich pasji artystycznych, czego dowiodła Michalina Domagała z klasy 2 b, której występ wokalny uświetnił uroczystość pasowania tegorocznych pierwszoklasistów.

 

Po zakończeniu części oficjalnej odbyły się spotkania rodziców uczniów klas pierwszych z wychowawczyniami.

 

VSB

fot. M.S.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *