Wiosenne porządki w tajemniczym ogrodzie…

W poniedziałek 24 maja w Liceum Ogólnokształcącym w Czersku zaczyna się akcja sadzenia roślin mająca na celu upiększenie naszej szkoły. Rozległy teren wokół budynku zostanie odświeżony. Trzeba przyznać, że placówka dysponuje całkiem sporym obszarem, który śmiało można uwydatnić w taki sposób, aby nie tylko NAM – chodzącym obecnie do szkoły – sprawiał przyjemność, ale i tym, którzy myślą o przyjściu do nas. Wiadomo, że nie tylko wygląd samego obiektu jest ważny, ale również jego otoczenie. Ów pomysł ma sporą szansę rozreklamować nasze liceum.

Zespół „EKO CZYNNIK” sumiennie obmyśla kolejne strategie, co nowego dodać do OGRODU. W najbliższych planach jest już obłożenie części miejsca kamyczkami i postawienie ławek, a już od dziś zaczęły się pierwsze prace mające głównie za zadanie przygotowanie terenu pod kolejne roboty. Oczywiście pomysłów na to jest całkiem sporo, w nich przewija się np. postawienie pojemnika w kształcie serca na nakrętki, czy umieszczenie nawet kilku uli, ale to na pewno nie w niedalekiej przyszłości, jednak trzeba myśleć optymistycznie o zrealizowaniu ambitnych zamierzeń.

Wkład w przedsięwzięcie mają zarówno nauczyciele, jak i uczniowie, którzy z wytrwałością przeznaczają niektóre godziny lekcyjne na kolejne etapy pracy przy rewitalizacji szkolnego ogrodu. Nie można nie wspomnieć o ogromnej pomocy ze strony rodziców (m.in. z Rady Rodziców), bez których ciężko byłoby myśleć o kolejnych działaniach, ponieważ zawsze największym problemem są kwestie finansowe i nigdy nie można sobie na wszystko pozwolić.

Jeśli chodzi o to, kto przynosi wszelkiego rodzaju rośliny, czy też inne artykuły, które mogą się przydać – tymi osobami są właśnie uczniowie, nauczyciele i inni pracownicy szkoły. Dosłownie każdy może ofiarować coś, co może zwiększyć estetykę naszego OGRODU. Być może w przyszłości te rośliny będą przesadzane z oczywistych przyczyn, ale na obecną chwilę zachęcamy wszystkich do ich przynoszenia i angażowania się w tę akcję!

Przedstawiona tutaj inicjatywa ma wydźwięk długofalowy, więc w najbliższym czasie sporo będzie się działo. Liczymy na wszelką pomoc i zainteresowanie, a nasze liceum będzie jeszcze piękniejsze…

Mikołaj Pęski 2b

 

Możesz również polubić…