Sukces na miarę Oscara

Uczennica naszej szkoły – Wiktoria Gornowicz z klasy IV A została laureatką Olimpiady Wiedzy i Filmie i Komunikacji Społecznej prezentując bardzo wysoki poziom wiedzy i umiejętności.

Początki swego zainteresowania Wiktoria wiąże z belgijską reżyserką Chantal Akerma i kinem feministycznym. Zwraca szczególną uwagę na filmy artystyczne i awangardowe: Jonasa Mekasa, Teo Hernandeza, Apichatponga Weerasethakula, a z polskich reżyserów – Wojciecha Jerzego Hasa. Ceni również polskie kino artystyczne lat 60. I 70. To wysoka filmoznawcza półka wymagająca dużych kompetencji odbiorczych.

Wraz ze swoimi znajomymi kinofanami uczestniczy w festiwalach filmowych: MFF Nowe Horyzonty we Wrocławiu, Festiwalu Filmowym CAMERIMAGE w Toruniu  jako wolontariuszka.

Dla młodszych koleżanek i kolegów ma następujące przesłanie:

„Tegoroczna Olimpiada Wiedzy o Filmie zmieniła moje postrzeganie dokumentu jako formy artystycznej i zainspirowała do potencjalnego tworzenia własnych dzieł dokumentalnych. Dlatego zachęcam każdą ciekawą świata i wrażliwą na sztukę osobę, którą interesuje forma audiowizualna, do spróbowania swoich sił w tym konkursie”.

WIELKIE GRATULACJE!!!

W Olimpiadzie na etapie szkolnym Wiktorii towarzyszyli: Szymon Krenski i Mikołaj Pęski z klasy IV B. Cała trójka to prawdziwe filmowe potwory: mają olbrzymią wiedzę i wprost pożerają filmy.

Krzysztof Sękielewski – szkolny koordynator Olimpiady o Filmie i Komunikacji Społecznej

Zdjęcie pochodzi ze strony naEKRANIE.pl

 

 

Możesz również polubić…