Drzwi Otwarte

W czwartek 27 kwietnia gościliśmy w naszej szkole ósmoklasistów ze szkół podstawowych powiatu chojnickiego i ościennych. Licealiści zaprezentowali profile czterech klas pierwszych, które rozpoczną edukację od 1 września 2023 roku. Klasa 1A – matematyczno-geograficzna trafi pod opiekę pani Alicji Grzonki. Wychowawstwo 1 B o profilu pedagogiczno-psychologicznym obejmie p. Urszula Wojak. Klasę 1 C, polonistyczno-biologiczną, poprowadzi p. V. Słomińska-Bławat, a 1 D, z rozszerzoną matematyką i wiedzą o społeczeństwie, p. Paulina Grzywacz.

Spotkanie z uczniami klas pierwszych rozpoczęła dyrektor szkoły, p. Sabina Słomińska, a następnie informacje nt. rekrutacji przedstawiła p. Małgorzata Szulc.

Ósmoklasiści zostali zapoznani z wszelkimi przedsięwzięciami podejmowanymi i realizowanymi przez uczniów liceum w ramach działalności samorządu szkolnego. Uczniowie LO im. W. Pola mogą rozwijać swoje zainteresowania i uzdolnienia poprzez udział w wielu konkursach przedmiotowych i olimpiadach.

Wśród licealistów znajdują się sportowcy osiągający sukcesy w zawodach na szczeblu powiatowym i wojewódzkim – w takich dyscyplinach jak piłka ręczna, a nawet szermierka sportowa i historyczna, czy łucznictwo.

Wśród licznych wystąpień zaprezentowana została zabytkowa (wykonana dziesiątki lat temu przez licealistę podpisanego inicjałami U.C.) plansza ukazująca budowę i cykl życia pszczoły miodnej. Cóż, wszak nasza szkoła jest jak ul: każdy ma w niej swoje miejsce i zadanie do wykonania… A królowa jest jedna 😊

Ostatnim akcentem naszego spotkania stała się „światowa premiera” filmu pt. „W środę w Liceum Ogólnokształcącym w Czersku” oraz krótki występ grupy tanecznej. Na koniec nasi goście zostali zaproszeni do zwiedzania budynku LO.

Serdecznie zapraszamy tegorocznych ósmoklasistów do przyłączenia się do naszej społeczności.

Możesz również polubić…