Drzwi Otwarte LO

W ostatni piątek maja (27.05.) w Liceum Ogólnokształcącym im. Wincentego Pola w Czersku przy ul. Szkolnej 3 odbyły się tzw. Drzwi Otwarte dla uczniów okolicznych szkół podstawowych, natomiast w sobotę (28.05.) – dodatkowo dla zainteresowanych uczniów i rodziców.

Drzwi Otwarte to inicjatywa mająca na celu promocję naszego liceum, która ma zachęcić uczniów obecnych klas VIII do przyjścia w mury naszej szkoły. Po paru latach przerwy spowodowanych pandemią w końcu mogliśmy w pełni możliwości powitać naszych gości. Na spotkaniu zostały przedstawione wszelkie szczegóły dotyczące rekrutacji na nadchodzący rok szkolny, a także dogłębne informacje odnośnie ofert profili proponowanych przez naszą placówkę. Podczas tego wydarzenia było można poznać rekomendacje odnośnie kierunków studiów wyższych po pomyślnie zdanej maturze.

Oficjalnego otwarcia na dużym holu w budynku liceum dokonała pani dyrektor Sabina Słomińska, następnie kluczowe informacje dotyczące zasad naboru elektronicznego zostały przedstawione przez doradcę zawodowego p. Małgorzatę Szulc. W prezentacjach udział wzięli zarówno nasi nauczyciele oraz uczniowie (głównie klas trzecich).

W przyszłym roku szkolnym proponujemy następujące profile klas:
 profil ogólny (zaprezentowany przez p. Agnieszkę Gołębiowską z wybranymi uczniami),
 profil pedagogiczno-psychologiczny (przedstawiony przez p. Zygmunta Rafińskiego w
towarzystwie wybranych uczniów),
 profil matematyczno-geograficzny (scharakteryzowany przez p. Ewelinę Bielińską i wybranych uczniów).
Przedstawieniem organizacji nauki języków obcych zajęły się pp. Ewa Szpręga i Monika Warsińska.

Ponadto zaprezentowano zajęcia dodatkowe usytuowane przy stoiskach tematycznych
rozstawionych na sali gimnastycznej. Były to m.in. szermierka, strzelectwo, strefa międzynarodowa, Erasmus, sport, marsze na orientację, koło psychologiczne, krwiodawstwo i doradztwo zawodowe, a także stoisko z możliwością założenia konta na stronie naboru.

Podczas piątkowego wydarzenia w pierwszej turze brało udział 176 uczniów z SP 1 i SP 2 Czersk natomiast w drugiej turze 91 uczniów ze szkół z gmin ościennych. I tura odbyła się w godzinach 8:00 – 9:45, a II tura w godzinach 10:00 – 11:45. Z kolei w sobotę została zorganizowana tylko jedna tura dla uczniów i ich rodziców w godzinach 10:00 – 12:00.

Serdecznie zapraszamy wszystkich tegorocznych absolwentów klas VIII
do Liceum Ogólnokształcącego im. Wincentego Pola w Czersku
i liczymy na kolejne spotkanie już we wrześniu!

Do zobaczenia!

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *