Grad złota!

W weekend 18-19 stycznia w Łodzi odbyły się XII Mistrzostwa w Szermierce Historycznej Bronią Go Now.
6 złotych medali, 1 srebrny, 4 brązowe i jeszcze 2 x czwarte miejsce – to łup jaki przywieźli z Mistrzostw zawodnicy LUKS-Pol Czersk, uczniowie i absolwenci Akademii Sukcesu i LO im. W. Pola w Czersku.

W sobotę w rekordowej frekwencji, po 10 a niektórzy nawet 14 godzinach na hali, po stoczeniu 16-20 walk młodzież z czerskiego ogólniaka i Akademii Sukcesu odniosła największy sukces w historii Mistrzostw. Tego dnia rozdano 10 kompletów medali, połowa złotych zawisła ma szyjach naszych szermierzy! Sukcesy zresztą odnoszono „dubeltowo”. Antoni Niechajczuk (klasa IV AS) i Hubert Połom (klasa V AS) w swoich kategoriach wiekowych byli bezkonkurencyjni w obu broniach: mieczu i szabli. Jedną z najtrudniejszych chwil dla Huberta był finał miecza – tu stanął na przeciw swojego kolegi z drużyny Jakuba Grzelaka. Zwyciężyło doświadczenie (Jakub treningi zaczął dopiero jesienią) a w efekcie do Czerska powędrowało i złoto i srebro. Do 10 lat brąz zdobyła ubiegłoroczna mistrzyni Joanna Krause (z Karsina, także reprezentująca, jak wszyscy nasi zawodnicy, LUKS-Pol Czersk).
Popis dali uczniowie naszego ogólniaka: cała ósemka wyszła ze swych grup eliminacyjnych w szabli, czterech zameldowało się w ćwierćfinale, dwóch w półfinale, a po niezwykle dramatycznej walce z pięcioma dogrywkami złoto zawisło na szyi Jakuba Burchata (IIA). Obok podium na czwartym miejscu stanął Krystian Czapiewski (ID), który jeszcze większy sukces odniósł walcząc w mieczu – zdobył brąz
Dzień drugi był popisem Weroniki Skwierawskiej. Absolwentka liceum w Czersku po raz trzeci z rzędu zdobyła tytuł walcząc na miecze. Stała się tym samym jedną z najbardziej utytułowanych postaci w historii GO NOW. Do złota w mieczu dorzuciła jeszcze brąz w szabli, a kategorii open walcząc mieczem z mężczyznami, zatrzymana została dopiero w ćwierćfinale przez najlepszego zawodnika mistrzostw – zdobywcy 2 złotych medali w kategorii open Konrada Kramarza z Łodzi. Ten sam zawodnik w półfinale szabli okazał się lepszy od naszego Darka Jazdzewskiego (także absolwenta LO).
Za postawę na planszy, zaangażowanie w turniej, za wytrwałość i odporność fizyczną i psychiczną gratulacje należą się całej ekipie, którą oprócz wymienionych tworzyli jeszcze Marcel Mliczek, Maciej Jabłonecki, Anna Rydzkowska, Karolina Skwierawska, Paulina Peplinska, Szymon Synak, Damian Krause, Mateusz Mientki, Piotr Nasiek i Sambor Zabrocki. Wszyscy punktowali i wszyscy wracali z tarczą z Mistrzostw Polski.
Trenerem ekipy jest Hieronim Kucharski.

Gratulujemy sukcesów zawodnikom i trenerowi!

Jakub Burchat triumfuje, Krystian Czapiewski na 4 miejscu
Weronika bez zmian – na najwyższym podium
Hubert Połom z dyplomami i medalami

Jakub Grzelak ze srebrnym medalem

Antek Niechajczuk pierwszy, Joasia Krause trzecia

 

 

 

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *