Wspólnie dla Ziemi #sadziMY

Rankiem 21 października przy wspólnym nakładzie sił uczniów, pedagogów oraz pracowników naszej szkoły, udało nam się zasadzić nową linię żywopłotu na posesji naszego liceum. Dokonaliśmy tego, patrząc perspektywicznie, mając na uwadze, iż ów żywopłot – mówiąc dokładniej graby – będą miały pozytywny wpływ na okoliczną florę i faunę. Pośród naszych motywacji możemy znaleźć takie czynniki, jak: – stworzenie „domu” dla nowych organizmów – sprzeciwienie się degradacji środowiska oraz klimatu – podniesienie walorów estetycznych naszego ogródka Robiąc to, mamy również szczerą nadzieję, że zachęcimy coraz więcej uczniów do zapoznania się ze skutkami zaniedbywania przyrody, jak i sposobami na przeciwstawianie się degradacji środowiska jak najprostszymi, dostępnymi środkami.

Sadzonki, za które bardzo dziękujemy, otrzymaliśmy z Nadleśnictwa Czersk w ramach akcji #sadziMY  🙂

Szymon Krenski

 

 

 

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *