Zapraszamy na Szybkie Powtórki Maturalne!

Uniwersytet Śląski Maturzystów zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych i maturzystów do udziału w cyklu bezpłatnych wykładów online.
Tegoroczne Szybkie Powtórki Maturalne wystartują w poniedziałek 25 października i trwać będą do piątku 29 października. Wykłady odbędą się w godzinach wieczornych.
Tym razem wyjątkowo, bo na rozpoczęcie roku akademickiego – nasi wykładowcy opracowali specjalnie dla Was zagadnienia o tematyce maturalnej. W programie wydarzenia znajdują się powtórki z języka polskiego oraz matematyki (poziom podstawowy oraz rozszerzony). Wykładowcy użyją swoich naukowych mocy, aby zafascynować powieściami i mitami oraz odsłonić przed uczniami tajniki rozwiązywania zadań dowodowych i z parametrem.
Spotkania przyjmą formę bezpłatnych wykładów on-line na platformie Zoom z możliwością zadawania pytań. W ten sposób w wydarzeniu będą mogli wziąć udział także uczniowie spoza Śląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Wieczorne godziny pozwolą z kolei na udział maturzystów, którzy w swoich szkołach uczestniczą w lekcjach na drugiej, popołudniowej zmianie.
Udział we wszystkich wykładach jest bezpłatny. Wymagane jest jednak wcześniejsze dokonanie zapisu, ponieważ ilość miejsc będzie ograniczona!
Zapisy a wykłady odbywają się za pośrednictwem wysyłając mailowym – należy wysłać wiadomość na adres maturzysta@us.edu.pl. W mailu proszę podać swoje imię i nazwisko oraz informację o wybranych wykładach.
Harmonogram tegorocznych Szybkich Powtórek:

 

  • 25 października (poniedziałek), godz. 19.00 – język polski: O mitach – czyli nie taki Zeus straszny (dr Magdalena Piotrowska-Grot)
  • 26 października (wtorek), godz. 19.00 – matematyka podstawowa: Zadania dowodowe na maturze (dr Łukasz Dawidowski)
  • 27 października (środa), godz. 19.00 – matematyka rozszerzona: Zadania z parametrem na maturze (dr Łukasz Dawidowski)
  • 28 października (czwartek), godz. 19.00 – język polski: Motywy, tropy i toposy – powtórka maturalna (dr Magdalena Piotrowska-Grot)
  • 29 października (piątek), godz. 19.00 – język polski: Wszystko, co musisz wiedzieć o powieściach przed maturą (dr hab. Magdalena Piekara)

 

Więcej informacji znajdziecie na Facebooku:Uniwersystet Śląski Maturzystów
Już w listopadzie ruszają 6-miesięczne KURSY MATURALNE organizowane przez Uniwersytet Śląski Maturzystów. W ofercie przedmioty: język polski (podstawa lub rozszerzenie), matematyka (podstawa lub rozszerzenie), biologia, chemia, geografia, wiedza o społeczeństwie oraz historia. Przygotuj się do matury z wykładowcami UŚ! Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kursów na stronie: www.maturzysta.us.edu.pl
Organizatorem jest Uniwersytet Śląski Maturzystów działający w Uniwersytecie Otwartym UŚ, od lat zajmujący się organizacją wydarzeń edukacyjnych i kursów maturalnych.
Z serdecznym zaproszeniem,
Uniwersytet Śląski Maturzystów

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *