KAY PIOTROWSKI Z LO W CZERSKU – FINALISTĄ 43. OLIMPIADY JĘZYKA NIEMIECKIEGO

Uczeń LO im. Wincentego Pola w Czersku, Kay Piotrowski, został finalistą 43. Olimpiady Języka Niemieckiego. Zdobycie tytułu finalisty wiąże się ze zwolnieniem z egzaminu maturalnego z języka niemieckiego na poziomie podstawowym i rozszerzonym oraz jednoczesnym uzyskaniem stuprocentowego wyniku.

Po eliminacjach szkolnych 43. Olimpiady Języka Niemieckiego uczennica klasy 1a Lucienne Mizyk oraz dwaj uczniowie klasy 3b LO Kay Piotrowski oraz Sambor Zabrocki przystąpili w styczniu 2020 r. do eliminacji pisemnych drugiego etapu olimpiady.  Obaj trzecioklasiści uzyskał wysoki wynik (powyżej 85%) i zakwalifikowali się do kolejnego etapu ustnego, który miał miejsce 11 lutego 2020 r. na Uniwersytecie Gdańskim. Kay zdobył 95% punktów i został zakwalifikowany do finału ogólnopolskiego.

Jednak finaliści olimpiady na poziomie centralnym współzawodniczą nie tylko w znajomości języka, ile w znajomości literatury, historii, geografii, kultury, polityki Niemiec. Czytają dzieła Kafki czy Durrenmatta, zgłębiają zawiłości historyczne, rezygnują z wielu przyjemności dnia codziennego, jakimi cieszą się ich rówieśnicy.

Warto dodać, że nie jest to jedyny sukces Kaya. Jest on również dwukrotnym finalistą konkursu wiedzy o Niemczech „Deutsch – Land – Nachbarland” organizowanego przez Centrum Herdera.

Kay! Doceniamy Twoją  pracę i serdecznie gratulujemy Ci sukcesu!

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *