29 XI w LO w Czersku

W piątek 29 listopada 2019 r. w czerskim LO im. Wincentego Pola odbyło się Święto Szkoły połączone z Akcją Krwiodawstwa.

W akcji krwiodawstwa udział zadeklarowało 31 osób, krew oddało 20, dzięki czemu zgromadzono 8 l 820 ml krwi. Organizatorzy kierują serdeczne podziękowania do wszystkich krwiodawców, którzy wzięli udział w piątkowej akcji. Zapraszają również do udziału w kolejnej akcji, która odbędzie się w naszym liceum 13 lutego 2020 r.

Na sali gimnastycznej odbyły się występy uczniów klas pierwszych i drugich na temat szkoły i jej patrona – Wincentego Pola. Na największe uznanie zasługiwały kostiumy i charakteryzacje, które rewelacyjnie „zdobiły” występy licealistów. Później nadszedł czas na kolejny pokaz uczniów, tym razem o tolerancji w szkole.  

O swoich doświadczeniach związanych z oddawaniem krwi opowiedział Honorowy Krwiodawca – p. Ludwik Woźniak. W tym dniu szkoła gościła również dwie przedstawicielki zawodów medycznych – pielęgniarkę panią Małgorzatę Narloch oraz fizjoterapeutkę panią Dominikę Przeradę. Opowiedziały krótko o specyfice pracy w tych trudnych zawodach. Licealiści z klasy III przygotowali pokaz pierwszej pomocy w formie scenki, w której uczestniczył ratownik medyczny, który przekazał odrobinę swojej wiedzy. Pokazano w niej jak działać, kiedy jesteśmy świadkami wypadku.

Z okazji święta czerskiego liceum odbyły się także zawody sportowe. Organizatorzy przygotowali trzy konkurencje. Pierwszą – było skakanie przez linę. Następna konkurencja – sztafeta – polegała na jak najszybszym odbieraniu przez przedstawiciela klasy kartki z zadaniami i rozwiązaniu ich w grupie, a następnie na błyskawicznym przekazywaniu ich komisji konkursowej. Kolejna rywalizacja polegała na zbudowaniu „stonogi” przez uczniów i przebyciu jak najdłuższego dystansu.

Fotorelację przygotowały: Agata Opielowska, Klaudia Łangowska i Paulina Stosik

tekst zredagowała klasa I b

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *