Święto Szkoły i zawody sportowe

W piątek 29 listopada 2019 r. w czerskim LO im. Wincentego Pola odbyło się Święto Szkoły.

Po porannym sprawdzeniu obecności uczniowie udali się na salę gimnastyczną, gdzie w pierwszej kolejności zobaczyli krótki wywiad z Wincentego Pola, którego grał uczeń klasy 1 e, Maciej Bieliński. Pytania dotyczyły w większości jego doświadczenia wojskowego i związków z Czerskiem. Na widowni było słychać śmiech ze względu na odpowiedzi „aktora”, które zazwyczaj były wyrażone jednym słowem i z lekkim uśmiechem. Zaraz po wywiadzie nastąpiły występy klas pierwszych i drugich na temat szkoły i jej patrona – Wincentego Pola. Widać, że wszystkie klasy starały się pokazać z jak najlepszej strony. Jednak każdy miał własną wizję przedstawienia, więc całość prezentowała się dość oryginalnie. Na największe uznanie zasługiwały kostiumy i charakteryzacje, które rewelacyjnie „zdobiły” występy licealistów. Później nadszedł czas na kolejny pokaz uczniów, tym razem o tolerancji w szkole. Myślę, że młodzież dobrze udowodniła, że każdy jest inny i powinniśmy szanować siebie nawzajem oraz odmienne poglądy.

Podsumowując, sądzę, że artystyczne prezentacje wypadły pomyślnie, a tegoroczne Święto Szkoły okazało się naprawdę dobrym sposobem na przybliżenie sylwetki naszego patrona oraz wykazanie, że dla każdego znajdzie się  miejsce w czerskim liceum!

Mikołaj Pęski kl. 1b

Zawody sportowe w dniu Święta Szkoły

29 listopada z okazji święta naszej szkoły odbyły się zawody sportowe. Brały w nich udział wszystkie klasy pierwsze i drugie. Na samym początku wyjaśniono zasady zawodów sportowych. Organizatorzy przygotowali trzy konkurencje. Pierwszą – było skakanie przez linę, którą rozpoczęły klasy drugie, a zaraz po nich klasy pierwsze. Każda klasa miała tylko dwie próby, punktowano ilość skoków i liczbę osób, które brały udział w rozgrywce. Emocje były niesamowite. Następna konkurencja – sztafeta – polegała na jak najszybszym odbieraniu przez przedstawiciela klasy kartki z zadaniami i rozwiązaniu ich w grupie, a następnie na błyskawicznym przekazywaniu ich komisji konkursowej. Zadania były związane z pracą fizjoterapeuty, geografią, biologią, historią, językami obcymi i językiem polskim, matematyką, fizyką, chemią oraz sportem. Kolejna rywalizacja polegała na zbudowaniu „stonogi” przez uczniów i przebyciu jak najdłuższego dystansu. W końcu nastąpiło długo wyczekiwane ogłoszenie wyników. Pierwsze miejsce zdobyła klasa 1a razem z klasą 1d, które zdobyły po 110 punktów. Główną nagrodą był dzień wolny z wychowawcą. Oficjalne zakończenie Święta Szkoły miało miejsce około godziny 13:00.

Aleksandra Stadnicka

Sandra Sumińska

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *