Dzień profilaktyki „Dbaj o siebie jesienią”

W środę, 25 października 2023 roku obchodziliśmy w naszym liceum dzień profilaktyki. Tegoroczne hasło przewodnie brzmiało: „Dbaj o siebie jesienią”.
W ramach profilaktyki odbyło się spotkanie z funkcjonariuszem policji, panem Markiem Jasnochem, który uczniom klas pierwszych przybliżył tematykę odpowiedzialności nieletnich w świetle prawa. Odbył się również wykład przeprowadzony przez psychotraumatologa, panią Magdalenę Stolp.  Pani Magdalena wprowadziła nas w trudny temat, ale bardzo ważny dla naszego dobrostanu psychofizycznego, a mianowicie rozmawialiśmy o radzeniu sobie z trudnymi emocjami, z lękami, z porażkami. Po wykładzie wiemy, że nie możemy bagatelizować nikogo smutku, zmian w zachowaniu. Każdy człowiek jest ważny. Ostatnim punktem dnia profilaktyki były zajęcia relaksacyjne, które przeprowadziły: pani Alicja Brzezinska, pani Marzena Gruchała, pani Małgorzat Szulc oraz pani Urszula Wojak – czyli nasze szkolne specjalistki w zakresie pomocy psychologiczno-pedagogicznej.
Dzisiejszy dzień profilaktyki odbył się dzięki wsparciu finansowemu Centrum Usług Społecznych w Czersku, za które serdecznie dziękujemy.

Możesz również polubić…