ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

W czwartek 15 września po mszy świętej w kościele parafialnym w Czersku uczniowie klas pierwszych Liceum Ogólnokształcącego udali się na godzinę 16.00 do do sali gimnastycznej.

Spotkanie rozpoczęła dyrektor szkoły, Sabina Słomińska, która powitała zebranych i skierowała do najmłodszych członków licealnej społeczności kilka serdecznych słów, życząc nowych przyjaźni i sukcesów w nauce. Zapewniła również o gotowości grona pedagogicznego do udzielania wparcia i niesienia pomocy w każdej sytuacji trudnej dla młodego człowieka.

Następnie pani dyrektor przekazała Akt Powierzenia Klasy wychowawcom: pani Ewelinie Bielińskiej (1 a – profil matematyczno-geograficzny), panu Zygmuntowi Rafińskiemu (1b – profil psychologiczno-pedagogiczny) i pani Agnieszce Gołębiowskiej  (1c – profil ogólny).

Martyna Ossowska i Łucja Januszewska w imieniu starszych kolegów zwróciły się do pierwszaków:

„Cieszymy się, że w tak licznym gronie zawitaliście do naszej szkoły z chęcią podjęcia w niej nauki. Mamy nadzieję, że będziecie czuli się w niej dobrze i zapamiętacie tę czteroletnią naukę, jako najlepszy czas w Waszym życiu. Życie szkolne można porównać do gry, w której rozwijając swoje umiejętności. Podejmując wyzwania, przechodzimy na nowe poziomy. Chcemy, aby każdy Wasz dzień był przyniósł potrzebne umiejętności. Aby każda chwila spędzona w naszej szkole wzbogaciła Was w piękne wspomnienia i nowe życiowe doświadczenia. Abyście każdą klasę przechodzili jak kolejny level w Super Mario, mimo wzlotów i upadków będziecie dalej z każdym dniem.

Szanujcie nauczycieli, pracowników szkoły, swoich rówieśników i siebie nawzajem. Pamiętajcie, że teraz to Wy zaczynacie tworzyć historię tej szkoły. Historię, która trwa od prawie siedemdziesięciu lat.

Życzymy Wam samych sukcesów w rozwijaniu swoich umiejętności, dobrych ocen, nowych znajomości i przyjaźni oraz wielu ciekawych doświadczeń.

Jak mawiał Adam Mickiewicz: Wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami. Pamiętajcie o tym, aby wykorzystać ten czas jak najlepiej, jednocześnie cieszyć się urokami życia!”

Uczniowie czerskiego liceum zawsze mieli i nadal mają możliwość rozwijania swoich pasji artystycznych, czego dowiodły siostry Michalina i Krystyna Domagały, których występ wokalny uświetnił uroczystość ślubowania.

Składamy podziękowania Państwu Engelhart za wypożyczenie kwiatów i krzewów, które uświetniły naszą uroczystość.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *