AKCJA REJESTRACJI DAWCÓW SZPIKU ORAZ HONOROWEGO KRWIODAWSTWA W CZERSKIM LO

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy zgłosili się dzisiaj do naszej szkoły w celu oddania krwi oraz rejestracji na potencjalnego dawcę szpiku.

Z każdym zarejestrowanym Dawcą wzrasta szansa na drugie, zdrowe życie pacjentów, dla których przeszczepienie krwiotwórczych komórek macierzystych jest jedyną nadzieją na pokonanie nowotworu krwi. Wierzymy w to , że wśród pobranych w naszej szkole próbek, znajdzie się genetyczny bliźniak osoby potrzebującej pomocy.

W obliczu zagrożenia życia każda kropla krwi ma wielkie znaczenie. Dziękujemy Krwiodawcom za podzielenie się tym bezcennym „darem życia”. Oddanie cząstki samego siebie ludziom potrzebującym pomocy jest symbolem wrażliwości na ludzkie cierpienie.

Akcje przeprowadzono we współpracy z Fundacją DKMS z Warszawy oraz Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Słupsku.

 

Urszula Wojak

 

 

 

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *