Mecz-Pol 2022

W ostatni czwartek (21. 04. 2022 r.) w naszym liceum odbyła się IV edycja Turnieju Wiedzy Ogólnej „Mecz-Pol” – po dwuletniej przerwie spowodowanej sytuacją covidową.

W tym roku zagościło u nas 10 zespołów z poszczególnych szkół z okolicy. Byli to głównie uczniowie klas 8 podstawówek wraz z opiekunami. Niezmiernie miło było nam powitać takie drużyny jak: SP2 Czersk, SP Pinczyn, SP Śliwice, SP Osieczna, SP Karsin, LO Czersk, SP1 Czersk, SP Bytonia, SP Wiele i SP Kaliska. Niestety w tym roku zabrakło obrońców tytułu, czyli szkoły z Łęga. Pierwszy etap rozgrywek rozpoczął się już o godzinie 9:00 w pięciu wyznaczonych salach budynku liceum.

Samo przedsięwzięcie „Mecz-Polu” jest naprawdę proste – podczas eliminacji wyłania się cztery najlepsze zespoły, które potem będą rywalizować w walce o brąz, czyli 3 miejsce, oraz w walce o tytuł zdobywcy 1 miejsca. Reprezentanci każdej szkoły rozwiązują zadania z 10 przedmiotów (jęz. polski, jęz. angielski, jęz. niemiecki, historia, wos, geografia, matematyka, fizyka, chemia, biologia), jednak tylko 8 z nich wchodzi w skład jednej rozgrywki. Maksymalnie za każdą poprawną odpowiedź z danego przedmiotu można uzyskać 6 punktów. Po upływie 45 minut przewidzianych na rozwiązanie wszystkich zadań poszczególne odpowiedzi są sprawdzane pod kontrolą ekspertów zasiadających w komisjach. Tę rolę pełnili nauczyciele i uczniowie klas trzecich naszego liceum. Oczywiście nie sposób nie wspomnieć o ważnej roli prowadzących (w tym roku byli nimi również trzecioklasiści), którzy muszą dokładnie znać zasady zawarte w regulaminie – to oni trzymają główną pieczę nad przebiegiem danego spotkania. Poza tym, na hali gimnastycznej równocześnie odbywały się konkurencje sportowe, dzięki którym można było sobie podbić końcowe statystyki zespołu.

Wyniki eliminacji:

  • Pinczyn – 21,5 p.
  • Osieczna – 21,5 p.
  • Kaliska – 18 p.
  • Wiele – 16 p.
  • SP2 Czersk – 15 p.
  • Bytonia – 14,5 p.
  • Karsin – 14 p.
  • Śliwice – 12 p.
  • SP1 Czersk – 12 p.
  • LO Czersk – /

Na małym holu można był umilać sobie czas, korzystając z poczęstunku, który był dostępny dla każdego. Były to głównie drożdżówki wraz z herbatą lub kawą do wyboru. Uczestnicy, dzięki wspaniałej obsłudze ze strony naszych uczniów, bardzo chętnie się częstowali. Za to na dużym holu porozstawiano ławki, aby każdy zawodnik mógł spokojnie usiąść, ponieważ właśnie tam odczytywano wyniki rozgrywek.

Każda drużyna otrzymała pamiątkowy dyplom uczestnictwa, a dla zwycięzców przewidziano dodatkowo m.in. kubki z wizerunkiem naszej szkoły. Triumfatorom gratulujemy wygranej, a pozostałym ekipom dziękujemy za udział!

Ostateczna klasyfikacja prezentuje się następująco:

1 miejsceOsieczna (13 p.)

2 miejscePinczyn (10 p.)

3 miejsceKaliska (9 p.)

4 miejsceWiele (3 p.)

Większość uczniów była naprawdę zadowolona z pobytu w naszej szkole, więc kto wie, może się z nimi spotkamy we wrześniu. Bardzo serdecznie zapraszamy do LO w Czersku!

Mikołaj Pęski

fot. Marta Bławat

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *