Zawsze jest jakieś wyjście – profilaktyka zdrowia psychicznego

W dniach 25 i 26 października uczniowie klas I i II Liceum Ogólnokształcącego im. Wincentego Pola w Czersku uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych na temat uzależnień oraz zdrowia psychicznego. Spotkania przeprowadziła pani Magdalena Stolp, socjolog, psychotraumatolog, mediator i negocjator.

W trakcie zajęć licealiści uczyli się jak zadbać o swój dobrostan psychiczny, o zdrowie, dowiedzieli się gdzie szukać wsparcia, gdy czują się źle oraz jak pomóc koleżance czy koledze, gdy mają trudności życiowe, przechodzą kryzysy psychiczne. Część zajęć poświęcona była również depresji oraz uzależnieniom. Licealiści dowiedzieli się jak przebiega proces uzależniania się (zarówno w przypadku używek jak i korzystania z nowych technologii), podejmowali próbę skutecznego odmawiania.

Warsztaty były kontynuacją programu profilaktycznego zaplanowanego na 2021 rok, wcześniej licealiści uczestniczyli w Dniu Zdrowia Psychicznego, nauczyciele byli przeszkoleni w tym temacie. W listopadzie odbędzie się ostatnie działanie zaplanowane na ten rok.

Serdecznie dziękujemy Gminie Czersk a w szczególności Centrum Usług Społecznych w Czersku za sfinansowanie wszystkich podjętych działań.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *