Dzień Papieża Jana Pawła II – „Pomagamy Amelce!”

     “Bogatym nie jest ten kto posiada, ale ten kto daje”

                                                                                                                            Jan Paweł II

 

W poniedziałek 18 października społeczność Liceum Ogólnokształcącego im. W.Pola w Czersku oraz Akademii Sukcesu uczciła przypadającą dwa dni wcześniej  43. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża.

Uczniowie w hołdzie Ojcu Świętemu odśpiewali „Barkę”. Pamiętając o tym, że dzieci oraz osoby chore zajmowały ważne miejsce w nauczaniu Sługi Bożego Jana Pawła II, że powtarzał on często „Pomagajcie sobie nawzajem”, zorganizowaliśmy też charytatywny kiermasz ciast.

Dochód ze sprzedaży ciast zostanie przekazany na leczenie Amelki Redzimskiej – małej „wojowniczki” z Czerska, która urodziła się z Zespołem Wolfa Hirschhorna, zarośnięciem pnia płucnego, atrezją płucną z ciągłą przegrodą międzykomorową oraz sinusoidami i HRHS-zespołem niedorozwoju prawej części serca. Wady, które ją dotknęły są nieuleczalne. Stosuje się tzw. leczenie paliatywne, czyli takie, które pomaga żyć, a nie wyleczyć chorobę (Amelia Redzimska (sercedziecka.org.pl)).

Amelce przekazaliśmy również nakrętki, które wypełniły ustawione przed szkołą serce.

Przesyłamy gorące pozdrowienia dla najbliższych Amelki, cytując słowa św. Jana Pawła II wypowiedziane w homilii inaugurującej jego pontyfikat 22 października 1978 roku na placu św. Piotra w Rzymie, a przyświecające tegorocznym obchodom Dnia Papieskiego „Nie lękajcie się!”.

U.Wojak

Samorząd Uczniowski, LO Czersk

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *