50 lat, a jakby wczoraj…

17.09.2021 r. Liceum Ogólnokształcące im. W. Pola w Czersku gościło liczą grupę absolwentów szkoły, którzy zdawali egzamin maturalny 50 lat temu, w 1971 r.

O dobrych relacjach i niegasnących sympatiach świadczy fakt, że klasa spotkała się po raz jedenasty. W spotkaniu uczestniczył wychowawca i nauczyciel języka polskiego, pan Henryk Sikorski, który na pamiątkę przekazał swoim wychowankom historię swojej rodziny „Zachowane w pamięci – trwa”.

Uczestnicy spotkania zwiedzili szkołę – rozpoznawali „stare kąty” i podziwiali zmiany, które dokonały się w obiekcie szkoły w ciągu pół wieku. Przewodnikami byli: dyrektor szkoły –  pani Sabina Słomińska, były dyrektor Krzysztof Sękielewski, aktualni uczniowie: Kornelia Łangowska i Maciej Bieliński.

W sali historycznej, przy kawie i ciastkach, absolwenci i wychowawca wspominali dawne czasy, wysłuchali krótkiej opowieści o szkole, którą poprowadziła dyrektor Sabina Słomińska, mieli też możliwość przejrzenia dzienników lekcyjnych. Prowadzący spotkanie pan Zbigniew Paluszak wręczył wszystkim pamiątkowe certyfikaty, a koleżanki i koledzy podziękowali Lucynie Bartkiewicz (obecnie – Czaplewska)  za aktywność organizacyjną.

Na zakończenie dyrektor  pani Sabina Słomińska zaprosiła na jubileusz 70-lecia szkoły, który planowany jest na 2023 r.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *