Zakończenie roku szkolnego

W piątek, 25 czerwca, na boisku wielofunkcyjnym wspólnie uroczyście zakończyliśmy ten, naprawdę trudny dla nas wszystkich,  rok szkolny 2020/2021. Uroczystość poprowadziła pani dyrektor Sabina Słomińska.

Rok szkolny 2020/21 wpisze się w historię szkoły jako rok wyjątkowy. Od 19 października 2020 r. do 14 maja 2021 r. pracowaliśmy w formie zdalnej, potem przez dwa tygodnie – w trybie hybrydowym. Z końcem maja wszyscy powróciliśmy do nauki stacjonarnej. Dla wielu był to trudny okres, pełen obaw o to, co przyniesie powrót do szkoły. Wszyscy na nowo musieliśmy się siebie uczyć – poprzez naukę i zabawę. Po powrocie do szkoły podjęliśmy się rewitalizacji ogrodu przy szkole. Dzięki pomocy uczniów, rodziców i nauczycieli wykonaliśmy kawał dobrej roboty!

Dziś, w dzień zakończenia roku,  śmiało możemy ogłosić nasz sukces – dzięki pracowitości, zaangażowaniu, determinacji i konsekwencji pokonaliśmy wszelkie przeszkody i z dumą możemy powiedzieć, że uzyskaliśmy dobre wyniki w nauce – aż 44 uczniów  spośród 227 uzyskało średnią ocen powyżej 4,75!

Najwyższe średnie, a tym samym nominacje do Stypendium Prezesa Rady Ministrów za rok szkolny 2020/ 2021 uzyskali:
– po szkole podstawowej – Martyna Górnowicz (klasa 2a) – średnia 5,60;
– po szkole gimnazjalnej – Maciej Bieliński (klasa 2e) – średnia 5,56.

Uczniowie brali udział w olimpiadach przedmiotowych:
– w Olimpiadzie Biologicznej  Maciej Bieliński dotarł do II. etapu;
– w Olimpiadzie Języka Niemieckiego w II etapie wzięli udział: Lucienne Mizyk (2a), Marc Piotrowski (1a), a Kornelia Łangowska – w I. etapie;
– w Olimpiadzie Filozoficznej  Krystian Nowik (2e) dotarł również do II. etapu.

Uczniowie licznie i chętnie brali udział w różnego rodzaju konkursach przedmiotowych z języka polskiego, wiedzy o społeczeństwie, historii, biologii, zaangażowali się w projekty, zakładając koło ekologiczne EKO-CZYNNI.

Sukcesy uczniowie osiągali również w sporcie: Jakub Beling (2a) w łucznictwie, Wanessa Kasprzak (2d) w jeździectwie i Krystian Czapiewski (2d) w zawodach sportowych klas mundurowych.

Na wyróżnienie zasłużyły także osoby pracujące w Samorządzie Uczniowskim: Kinga Rafińska, Maciej Bieliński i Oliwia Pryba. Dzięki ich kreatywności w ciągu całego roku szkolnego podejmowane były różne ciekawe działania.

Uczniowie liceum, a jednocześnie członkowie Młodzieżowej Dryżyny Pożarniczej brali udział w akcji dostarczania maseczek ochronnych mieszkańcom gminy Czersk.

Dziś pożegnaliśmy również księdza Karola Pobłockiego, który w liceum pracował 5 lat: „Księże Karolu, jeszcze raz dziękujemy za wrażliwość i wyrozumiałość, poświęcenie  oraz pokazanie, że dobry humor i uśmiech są niezbędne w kontaktach z Panem Bogiem. Jesteśmy przekonani, że darem mądrego tłumaczenia Bożego świata, zjednasz sobie zawsze – tak jak u nas sympatię i zaufanie wśród nowych parafian”.

Na zakończenie pani dyrektor podziękowała uczniom, rodzicom i gronu pedagogicznemu za współpracę oraz życzenia udanych wakacji: „Gronu Pedagogicznemu i wszystkim Uczniom życzę udanych wakacji i to nie tylko tych zasłużonych, wyczekiwanych, słonecznych, ale przede wszystkim… prawdziwych! Wypoczywajcie, gromadźcie siły na następny rok szkolny. Nigdy jednak nie zapominajcie o bezpieczeństwie własnym i innych. Bądźcie radośni i swobodni, ale jednocześnie rozważni, przewidujący i ostrożni w czasach koronawirusa. Wszak wszyscy pragniemy spotkać się we wrześniu zdrowi i szczęśliwi.”

 

 

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *