Podsumowanie akcji

Kolejny raz nasza szkoła wraz z Akademią Sukcesu przyłączyła się do akcji organizowanej przez MEN „Razem na Święta”. Celem inicjatywy MEN było zachęcenie uczniów do niesienia pomocy, budowanie wspólnot, więzi międzypokoleniowej oraz poczucia odpowiedzialności za drugą osobę.

W ramach akcji uczniowie LO przygotowali przepiękne kartki świąteczne, które zostały przekazane kombatantom, Oleczkowie z Czarnej Wody oraz Burmistrzowi Czerska i Szkołom Podstawowym nr 1, 2 i 3.

Uczniowie klasy 3 b doskonale wiedzą jak bardzo potrzebna jest pomoc, zwłaszcza w okresie przedświątecznym. Dlatego też odwiedzili rodzinę, która przebywa w tucholskim Ośrodku Wsparcia dla Osób Przemocy w Rodzinie. Mama Chaterine, córeczka Blanka i synek Szymon pochodzą z Indonezji. Młodzież z 3 b przeprowadziła klasową zbiórkę, aby kupić najpotrzebniejsze rzeczy takie jak jedzenie, ozdoby świąteczne, prezenty dla dzieci czy sztućce, których niestety rodzina nie posiadała. Kiedy przedstawiciele klasy byli już w ośrodku, powitała ich miła pani z dyżurki, która zaprowadziła ich do rodziny. Musieli chwilę poczekać na chłopca, ponieważ kończył lekcje. Pani Chaterine znała odrobinę język polski, jednak o wiele łatwiej było jej rozmawiać po angielsku. Młodzież na długo zapamięta piękny uśmiech i zadowolenie na twarzach dzieci i ich matki. Na pewno dzięki wsparciu uczniów klasy 3 b święta  tej rodziny wyglądały cudownie i spędzili je w miłej atmosferze.

Uczniowie klasy 4 AS zorganizowali mikołajkową zbiórkę darów dla mieszkańców „Przytuliska”. Wśród prezentów znalazła się karma, koce, zabawki oraz środki higieniczne. Dzieci przygotowały również plakaty zachęcające do adopcji milusińskich ze schroniska.

Kolejną inicjatywą była zbiórka przeprowadzona przez Samorząd Uczniowski na rzecz Oleczka z Czarnej Wody. Wspólnymi siłami udało się nam uzbierać niemałą kwotę 5000 zł.

Akademia Sukcesu przygotowała kalendarz na rok 2021. Cały dochód ze sprzedaży kalendarza przeznaczony będzie na wsparcie Oleczka w jego walce z SMA. Kalendarz do nabycia w sekretariacie LO na ul. Szkolnej 3. Cena minimalna 20 zł, cena maksymalna – nieograniczona . Olek – nas sąsiad – potrzebuje nas!

Kalendarz z pracami uczniów ASa do zobaczenia tutaj

Tradycyjne odbył się również Koncert Kolęd – konkurs, który zawsze odbywał się w ostatni dzień nauki przed świętami w kościele parafialnym. Niestety, z przyczyn epidemiologicznych jego formuła musiała ulec zmianie, Niemniej udało się konkurs przeprowadzić, wyłonić zwycięzców oraz poczuć świąteczny klimat, którego podstawowym elementem jest wspólnota. Byliśmy razem na te Święta!

Na zdjęciu tegoroczni zdobywcy I miejsca – klasa IV AS 🙂

 

Możesz również polubić…