List na rozpoczęcie roku szkolnego

Drodzy Uczniowie, Rodzice, Koleżanki i Koledzy!

Dziś zainaugurowaliśmy nowy rok szkolny 2020/2021. Po kilkumiesięcznej przerwie uczniowie i nauczyciele wrócili do szkoły i swoich codziennych obowiązków. Cieszę się, że rozpoczynamy naukę w trybie stacjonarnym, wszyscy bowiem odczuwamy potrzebę spotkania się z naszymi uczniami. Jest rzeczą oczywistą, że wchodzimy w ten rok szkolny z niepewnością i obawami o nasze wspólne bezpieczeństwo. Mam nadzieję, że wspólne, odpowiedzialne działania ograniczą ryzyko oraz pozwolą na funkcjonowanie naszej szkoły w tradycyjnej formule.

Szczególnie ciepło witam w naszym liceum uczniów klas I. Drodzy Pierwszoklasiści! Niektórzy twierdzą, że „nauka jest oknem na świat”. Ale jak to w życiu bywa – są różne okna i różne za nimi widoki. Jestem przekonana, że nasze liceum będzie dla Was takim oknem, które daje wielkie perspektywy rozwoju. Musicie tylko pozwolić, aby nauczyciele mogli przed Wami to okno otworzyć!

Witam uczniów klas II – poznaliście już naszą szkołę, znacie obowiązujące w niej zasady i to nie Wy jesteście już najmłodsi. W związku z tym mam do Was ogromną prośbę: pomóżcie klasom pierwszym odnaleźć się w naszej szkole. Bądźcie dla nich prawdziwymi starszymi kolegami i koleżankami. Pamiętajcie – bycie starszym zobowiązuje… I ufam, że nie zawiodę się na Was!

Witam nareszcie uczniów klas III! Wasza droga licealna niedługo się kończy. Przed Wami egzaminy i podejmowanie ważnych wyborów, które będą miały wpływ na dalsze życie. Już dzisiaj życzę Wam, abyście uzyskali jak najwyższe wyniki na egzaminie maturalnym i dokonali tylko właściwych wyborów – takich, które pozwolą Wam w pełni się zrealizować.

Witam niemniej serdecznie wszystkich nauczycieli. Bardzo się cieszę, że mogę współpracować z osobami, dla których zawód nauczyciela to prawdziwe powołanie. Dziękuję za profesjonalizm i liczę na owocną współpracę oraz życzliwe wsparcie.

Pozwolę sobie także pozdrowić wszystkich pracowników szkoły. To właśnie oni dbają o to, byśmy mogli pracować w dobrze przygotowanych salach lekcyjnych. Zapewniam, że bardzo doceniamy Państwa wysiłek. Wszyscy razem tworzymy zgrany zespół, dzięki czemu łatwiej pokonywać trudności, których przecież na co dzień nam nie brakuje.

Sabina Słomińska – dyrektor szkoły

Możesz również polubić…