LIST DYREKTORA SZKOŁY

Drogie Uczennice! Drodzy Uczniowie!

Szanowni Rodzice!

Koleżanki i Koledzy Nauczyciele!

Jesteśmy w czasie szczególnym. Sytuacja związana z epidemią koronawirusa nie ma odpowiednika w naszym doświadczeniu, nakłada to na nas konieczność odpowiedzialnych działań.

Zajęcia edukacyjne w szkole zostały zawieszone do 25 marca, być może okres ten zostanie wydłużony – tego na razie nie wiemy. Róbmy to, co wiemy i czego możemy się dowiedzieć z wiarygodnych źródeł. Słuchajmy oficjalnych przekazów i zaleceń – stosujmy się do nich.

Uczniowie pozostają w domu, nauczyciele poza miejscem pracy pozostają w dyspozycji, gotowi do działania. Na wniosek  rodziców ( posiedzenie Rady Rodziców odbyło się w czwartek 12.03.2020 r. ), ale także zgodnie z zaleceniami władz oświatowych poprosiłem nauczycieli o organizację zdalnego nauczania –  za pośrednictwem dziennika elektronicznego i innych komunikatorów. Szczególnie dotyczy to współpracy z uczniami klas maturalnych. Zaplanujmy pracę efektywną, ale zachowajmy też stosowny umiar. Nadmiar pracy dla uczniów może wywołać reakcję zniechęcenia. To, co ważne, to pozytywne emocje i dobre relacje. Komunikatory: Internet, telefony komórkowe, dziennik elektroniczny mogą tu być funkcjonalnie wykorzystane.

Zachęcam do czytania komunikatów np. na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej Departament Informacji i Promocji. Są tam rekomendacje dla nauczycieli i uczniów zawierające odnośniki do materiałów edukacyjnych (polecane platformy, strony i serwisy internetowe).

Wszyscy tworzymy społeczność szkolną. Sprawdzianem dla naszej mobilności są sytuacje trudne. I to się właśnie dzieje – teraz.

W przypadku potrzeby lub konieczności – proszę o kontakt bezpośrednio do szkoły lub do konkretnych nauczycieli.

Pozdrawiam.

Krzysztof Sękielewski – dyrektor szkoły

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *