Szkolny dzień profilaktyki „Szczęście bez uzależnień”

W czwartek od samego rana (21.11.2019) w naszym liceum był realizowany szkolny dzień profilaktyki „Szczęście bez uzależnień”.  Wszyscy uczniowie uczestniczyli w zajęciach z zakresu profilaktyki. Klasy pierwsze spotkały się z terapeutą uzależnień panem Marcinem Piotrowskim, który w czasie zajęć omawiał różne formy uzależnienia od środków psychoaktywnych oraz uzależnienia behawioralne, chętni mogli zobaczyć świat patrząc przez narkogogle. Klasy drugie i trzecie spotkały się z pracownikami Ośrodka Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Czersku z paniami: Agnieszką Czapiewską, Moniką Olejniczak, Kamilą Medock i Moniką Ossowską. W trakcie warsztatów starsi licealiści zgłębiali temat spożywania alkoholu przez kobiety w ciąży – czyli FAS. Zajęcia były wysoko oceniane przez licealistów. Wszyscy uczniowie w czasie przerw międzylekcyjnych stworzyli „receptę na szczęście” na której znalazło się kilkadziesiąt najróżniejszych pomysłów na SZCZĘŚCIE.

Czwartek był dniem w którym podsumowaliśmy wszystkie podjęte działania w ramach projektu profilaktycznego „Szczęście bez uzależnień” zaplanowane na rok szkolny 2019/20. Przypomnijmy: odbyło się spotkanie z dietetykiem oraz instruktorką zumby. Koordynatorem działań była pani Marzena Gruchała, pedagog szkolny.

Serdecznie dziękujemy Miejsko – Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Czersku za sfinansowanie wszystkich działaniach w ramach zaplanowanego projektu.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *