Uczeń LO Mistrzem Polski w łucznictwie 3D i Field

Poznajcie Jakuba Belinga , ucznia klasy 1a, który ma niezwykłą pasję – strzela z łuku. I to jak strzela!

Moja przygoda z łucznictwem zaczęła się,  gdy z babcią pojechałem do Torunia. Jako pamiątkę kupiłem drewniany łuk.  Na 12 urodziny dostałem swój pierwszy łuk typu hunter. Strzelałem z niego dużo i po jakimś czasie pojechałem do znajomego, który dał mi strzelić z łuku bloczkowego. Od tamtego momentu strzelam z takiego rodzaju sprzętu. Moimi drugimi zawodami z łukiem bloczkowym były Mistrzostwa Polski, gdzie zająłem 2 miejsce. Po jakimś czasie zmieniłem łuk na taki, który pozwolił mi osiągać jeszcze lepsze wyniki. Ostatni tydzień 7 klasy spędziłem w Niemczech na Mistrzostwach Europy w Łucznictwie Terenowym 3D według  zasad IFAA PFAA. Zająłem wtedy 4. miejsce. Koniec 2018 i rok 2019 był dla mnie rokiem zmian. Wraz z rodzicami wstąpiliśmy do Stowarzyszenia Łuczników Pomorza.  Zacząłem startować w kategorii wiekowej dla dorosłych, gdzie nieraz wygrywam. Obecnie walczę o 1. miejsce w Lidze Północ,  a w ostatni weekend (14-15.09 2019 r. – M.S.) obroniłem dwukrotny tytuł Mistrza Polski  w 3D jak i Field. (Jakubowi udało się również obronić 1. miejsce w Lidze Północ 2019 – M.S.)

Swoją pasję udało mi się pokazać również na zorganizowanych po raz pierwszy zawodach w Czarnej Wodzie w kwietniu 2019 r. Na to spotkanie przyjechało ponad 120 osób z całej Polski.

Ostatnio podzieliłem się swoją wiedzą łuczniczą  z młodzieżą i dorosłymi podczas Biegu na Orientację, który zorganizowali strażacy OSP w Czarnej Wodzie. Prezentowałem metody strzelania i opowiadałem o zawodach.

Jakubie, dziękujemy, że podzieliłeś się z nami swoją fascynacją, gratulujemy Ci sukcesów w łucznictwie i życzymy, abyś wytrwale stawiał sobie coraz wyższe cele i je osiągał 🙂

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *