Inauguracja roku szkolnego 2019/2020

Wczoraj, w promieniach wrześniowego słońca, uroczyście rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny. O godzinie 9.00 na płycie boiska wielofunkcyjnego spotkaliśmy się po szybko minionych, ale mamy nadzieję, dobrze wykorzystanych przez wszystkich, wakacjach. Pani Sabina Słomińska, prowadząca akademię, szczególnie gorąco powitała 170 uczniów, którzy tego dnia przekroczyli po raz pierwszy progi naszej szkoły.
Dyrektor LO, pan Krzysztof Sękielewski życzył zebranym owocnego roku, dużo sił i wytrwałości. Uhonorował również Natalię Kostkę, uczennicę klasy 2b. Natalia zwyciężyła w IV edycji Czerskiego Dyktanda o Złote Pióro Burmistrza, które odbyło się w lipcu w ramach urodzin Czerska. Karolina Czapiewska (3a) została wyróżniona za zajęcie III miejsca XV edycji konkursu wiedzy o Niemczech „Deutsch-Land-Nachbarland”. Anna Mollin (2a) rozsławiła imię szkoły, zostając finalistką XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej oraz IV edycji Wielkiego Maratonu Czytelniczego, a także zajmując II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Kazimierzu Wielkim i Jego Czasach.
Słodki upominek i dyplom uznania za wykazanie się refleksem i najszybsze dostarczenie dokumentów aplikacyjnych do LO otrzymały Laura Miliwek i Natalia Walkowska.

Wraz z ze społecznością Liceum pierwszy dzwonek usłyszeli uczniowie Akademii Sukcesu „Nasza Szkoła”. Dyrektor AS Hieronim Kucharski nie krył zadowolenia z faktu, iż po stronie uczniów LO widzi prawie wszystkich swoich absolwentów.

Kończąc tę kartkę z kalendarza, powtórzmy sobie nawzajem życzenia zaczerpnięte przez dyrektora Kucharskiego z Męskiego Grania Orkiestry. Niech urzeczywistniają się każdego dnia w tym roku szkolnym.

Życzymy sobie i wam, by nas było stać
Na święty spokój
Szczęścia ile się da, miłości w bród
Mądrych ludzi wokół

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *