ETAP REJONOWY KURATORYJNEGO KONKURSU GEOGRAFICZNEGO DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO

W czwartek 14. 12. mury naszej szkoły gościły uczestników Kuratoryjnego Konkursu Geograficznego dla szkół podstawowych powiatów chojnickiego i człuchowskiego. Przyjechało 13 najlepszych młodych geografów, wyłonionych z etapu szkolnego. Najliczniej były reprezentowane
szkoły z Chojnic (5), Człuchowa (2), Czerska (2), po jednym uczestniku z Czarnego, Lubni, Wierzchowo Dworca, Osowa (gościnnie).
90 minut pisania testu wymagało rozległej wiedzy z geografii fizycznej,
gospodarczej i regionalnej. Poziom był bardzo wysoki, jak przyznali piszący. Rejonowa Komisja Konkursowa, po sprawdzeniu prac, wysłała testy do Wojewódzkiej Komisji Konkursowej. Tam nastąpi weryfikacja i poznamy finalistów, którzy w Gdańsku w przyszłym roku powalczą o tytuł najlepszego.
W naszej szkole to drugi rejonowy konkurs kuratoryjny. W styczniu zjadą się do nas najlepsi historycy. Zapraszamy.

Przewodniczący Rejonowej Komisji Konkursowej

Możesz również polubić…