AKCJA KRWIODAWSTWA W CZERSKIM LO

Dnia 04.04.2023 roku odbyła się w naszym liceum, kolejna w tym roku, szkolnym Akcja Krwiodawstwa. Akcje zbiórki krwi przeprowadzane są w naszej szkole od lat. Współpracujemy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Słupsku. Podczas ostatniej udało się pozyskać prawie 10 litrów krwi. Zgłosiło się 27 osób, krew oddało 22 krwiodawców. Uczniowie klas pierwszych naszego liceum, w ramach edukacji prozdrowotnej, zajęli się promocją akcji oraz przygotowali poczęstunek dla krwiodawców.
Oddawanie krwi jest szlachetnym, bezinteresownym działaniem na rzecz ratowania zdrowia i życia drugiego człowieka
Za podzielenie się tym bezcennym „darem życia” , serdecznie dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w naszą akcję: księżom, krwiodawcom z Czerska i okolic, rodzicom, naszym nauczycielom, a przede wszystkim uczniom.

Urszula Wojak – szkolny koordynator akcji krwiodawstwa

Możesz również polubić…