Drzwi Otwarte – relacja

Tutaj można umieszczać pytania dotyczące rekrutacji

Dobra szkoła nie produkuje geniuszy, tylko zdrowe społeczeństwo (Piotr Szreniawski)
W piątek 28 maja w Liceum Ogólnokształcącym im. Wincentego Pola w Czersku odbyły się Drzwi Otwarte szkoły. Na zaproszenie dyrekcji i całej społeczności szkolnej w zabytkowych murach czerskiego ogólniaka tłumnie zjawili się uczniowie klas ósmych wraz z rodzicami.
Spotkanie otworzyła dyrektor Sabina Słomińska, która po przedstawieniu walorów szkoły oraz osiągnięć absolwentów i aktualnych uczniów, zapowiedziała kolejnych prelegentów i zaprosiła na spacer po budynku liceum.
Następnie głos zabrali uczniowie klas drugich oraz wychowawcy planowanych od września klas pierwszych. Pani Alicja Piotrowska omówiła program klasy humanistycznej z elementami dziennikarstwa oraz planowane przedsięwzięcia towarzyszące jego realizacji.
Wychowawstwo klasy o profilu pedagogiczno-psychologicznej obejmie pani Michalina Hohman-Jelińska. Szczegóły dotyczące realizacji programu tej jedynej w powiecie klasy o tym profilu naświetliła pani Małgorzata Szulc.
Klasę o profilu matematyczno-geograficznym poprowadzi pani Alicja Grzonka, program matematyki w rozszerzonym wymiarze będzie realizowała pani Agnieszka Gołębiowska, a geografii pan Wiesław Narloch.
Uczniowie prowadzący spotkanie przedstawili szeroki wachlarz zajęć pozalekcyjnych oraz dzielili się refleksjami na temat szkoły, nauczycieli i miłej, rodzinnej atmosfery zachęcającej do przystąpienia do społeczności liceum.
Na koniec głos zabrała pani Monika Warsińska, która nakreśliła formę realizacji nauczania języków obcych w podziale na grupy – w zależności od stopnia biegłości w danym języku.
Wreszcie pan Hieronim Kucharski przekazał informacje o planowanych od nowego roku szkolnego kursach adresowanych do uczniów takich jak: kurs samoobrony, kurs pierwszej pomocy, treningi szermiercze i strzeleckie oraz Klub Filmowy.
Przedostatnim akcentem Drzwi Otwartych była prezentacja filmów promocyjnych przygotowanych przez licealistów i nauczycieli, po której goście zostali zaproszeni na spacer po szkole w towarzystwie gospodarzy.
Bezpośrednio przed zwiedzaniem budynku liceum pani Małgorzata Szulc naświetliła gościom zasady rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i zaprosiła zainteresowanych do sali informatycznej w celu założenia konta w elektronicznym systemie naboru szkół powiatu chojnickiego www.chojnice.edu.com.pl
Dziękujemy Ósmoklasistom i ich Rodzicom za przyjęcie naszego zaproszenia. Mamy nadzieję, że spotkamy się w tym składzie już we wrześniu. Do zobaczenia!
VSB

Możesz również polubić…