Z życia sportowca – relacjonuje Jakub Beling

W maju bieżącego roku Stowarzyszenie Łuczników Pomorza „SŁuP” planowało zorganizować Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Łucznictwie terenowym 3D. Z uwagi na koronawirusa zawody przełożono na 15 sierpnia. Jestem członkiem tego stowarzyszenia, więc pomagałem przy organizacji zawodów (organizacja trasy, ustawienie sprzętu dla zawodników itp.).

15 sierpnia pomimo upału zawody zostały zorganizowane i przeprowadzone. Startowałem w kategorii AMCU, czyli jako dorosły bloczek CU i udało mi się zająć w tej kategorii pierwsze miejsce. W zawodach brało udział 154  zawodników w 16 kategoriach. Na terenie rozstawionych zostało 40 celów w różnych odległościach, do których każdy zawodnik oddał 2 strzały. Na zawodach byli reprezentacji z całej Polski.

26 września odbyły się Mistrzostwa Warmii i Mazur w Wichrowie. W zawodach brało udział około 100 osób z całej Polski. W swojej kategorii AMCU bloczek Dorośli CU zająłem 3 miejsce. Na trasie było rozstawionych 28 celów, do których trzeba było oddać strzał (do pierwszego trafienia). Trasa była dość długa i wymagająca.

W Rucianem-Nidzie odbyły się ostatnie zawody z cyklu Ligi Północ i po podsumowaniu wszystkich punktów z całej serii zawodów  (suma punktów w lidze oraz z ostatnich zawodów) okazało się, że  zdobyłem puchar i obroniłem tytuł Mistrza Ligi Północ w kategorii Dorośli CU.

Jakubie, gratulujemy Ci sukcesów. Jesteśmy bardzo dumni z Ciebie i życzymy Ci satysfakcji, wytrwałości i niegasnącego ducha sportowej rywalizacji. Czekamy na kolejne zwycięstwa!