Dzień z psychologią – dniem bez telefonu 2022 „Zaloguj się do życia”

W czwartek 19 maja  profil pedagogiczno-psychologiczny  Liceum Ogólnokształcącego w Czersku świętował dzień z psychologią.

Zaczęło się od marszu na orientację pod hasłem „Szlak wiedzy psychologicznej”. Uczniowie klas psychologicznych zostali podzieleni na trzy grupy i mieli do wykonania 13 zadań.  Nauczyciele biologii, geografii wraz z panią Marzeną Gruchałą przygotowali 3 różne trasy. tak aby utrudnić zawodnikom wykonanie zadań i zapobiec ewentualnemu podpowiadaniu sobie nawzajem. Marszruta po Parku Borowiackim odbywała się oczywiście bez telefonów komórkowych. Emocji nie brakowało, nauczyciele się postarali, aby uczniowie kreatywnie i pożytecznie spędzili czas na świeżym powietrzu, szukając punktów orientacyjnych i wykonując zadania. Wszystkie, rzecz jasna, dotyczyły zagadnień psychologicznych.

Następnie w budynku szkoły odbył się wykład psychodietetyka, Karoliny Ziółkowskiej pt. „Psychowyzwanie – wyznaczaj cele i ciesz się życiem”. Uczniowie mogli od podszewki poznać ten zawód i chętnie zadawali pytania. Pani Karolina bardzo przystępnie opowiadała o swojej pracy. Wyjaśniła, jaką drogę należy przebyć, aby uzyskać kwalifikacje psychodietetyka i przedstawiła problemy, z jakim styka się na co dzień taki specjalista. Rozmowa z Panią Ziółowską okazała się niezwykle interesująca i inspirująca.

Podsumowaniem tegorocznego dnia z psychologią był turniej wiedzy z zakresu fonoholizmu, psychologii i pedagogiki „Zaloguj się do życia”  prowadzony przez panią pedagog, Marzenę Gruchałę. Jury w składzie: pan Radosław Literski oraz uczniowie Aleksander Urbański, Anastazja Kozłowska, Emilia Rekowska oceniało odpowiedzi drużyn reprezentujących trzy roczniki klas pedagogiczno-psychologicznych. W skład reprezentacji klasy 1b wchodziły: Krystyna Domagała, Martyna Osowska, Milena Pokrzywińska i  Liwia Kozłowska. Klasę 2b reprezentowały: Emilia Piesik, Zuzanna Lipska, Natalia Sikorska i Sara Muszyńska,  natomiast klasę 3c: Julia Żychska, Zuzanna Rozkwitalska, Wiktoria Czerwionka i Kornelia Troka. Każdy team odpowiadał na pięć wcześniej wylosowanych pytań. Zagadnienia były naprawdę różnorodne, z częścią gracze poradzili sobie bez problemu, jednak pojawiły się też takie, które przysporzyły uczestnikom nie lada problemów. Mimo stresu odpowiedzi były satysfakcjonujące i wszyscy naprawdę starali się pokazać, jak dużą posiedli wiedzę z zakresu pedagogiki i psychologii. Otuchy zawodnikom dodawali kibice –  przyjaciele z klasy, którzy z wielkim zapałem obserwowali przebieg turnieju. Walka była bardzo wyrównana. Trzecią lokatę zajęła klasa 3c, drugą 1b, a pierwszą – 2b.

Po zsumowaniu punktów uzyskanych podczas marszu na orientację oraz wyników turnieju Mistrzami Wiedzy Pedagogiczno-psychologicznej zostali uczniowie klasy 2b.

Na zakończenie głos ponownie zabrała pani Karolina Ziółkowska, która tym razem przybliżyła zainteresowanym uczniom i nauczycielom wiedzę na temat zdrowego stylu życia podczas wykładu pt. „Psychodieta – sposób na pożądany styl życia”.

Dziękujemy Centrum Usług Społecznych w Czersku za sfinansowanie naszych działań w ramach gminnego programu „Zaloguj się do życia „.

Małgorzata Makowska i Agnieszka Klein kl. 3b

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *