Zaproszenie do udziału w pokazach popularnonaukowych „CREDO i promieniowanie kosmiczne” – transmisja na żywo

Instytut Fizyki Jądrowej im. Henryka Niewodniczańskiego PAN w Krakowie pragnie zaprosić Państwa do udziału w pokazach popularnonaukowych „CREDO i promieniowanie kosmiczne”, które będą zorganizowane w formie transmisji na żywo. Pokazy te realizowane są w ramach projektu „Fizyka kluczem do zrozumienia świata”, który dofinansowano z programu „Społeczna odpowiedzialność nauki” Ministra Edukacji i Nauki.
Pokazy będą miały formę dynamicznej rozmowy dwóch prowadzących (Prof. Piotr Homola i Prof. Robert Kamiński) przeplataną materiałami video. Opowiedzą oni o rejestracji cząstek promieniowania kosmicznego przy pomocy telefonów komórkowych. Będziemy chcieli zachęcić słuchaczy do aktywnego udziału w pomiarach podczas pokazu pod hasłem “pobijamy rekord świata w drużynowym łapaniu cząstek”. Zarejestrowane cząstki będą materiałem do analiz naukowych, w których każdy może wziąć udział.
Terminy pokazów:

12 maja 2021 roku:

godzina 12:00 – dla szkół średnich

godzina 18:00 – dla dorosłych

13 maja 2021 roku:

godzina 10:00 – dla szkół podstawowych

godzina 12:00 – dla szkół średnich

godzina 18:00 – dla rodziców z dziećmi

Linki do wydarzeń zostaną podane na www.facebook.com/FizykaKluczem

Rejestracja nie jest wymagana, jednak będziemy wdzięczni za informacją ile osób się połączy, w jakim wieku i z jakiej miejscowości/szkoły (e-mail: FizykaKluczem@ifj.edu.pl).

Prosimy o rozpowszechnienie informacji o realizowanych pokazach popularnonaukowych „CREDO i promieniowanie kosmiczne”” w zaprzyjaźnionych szkołach, wśród nauczycieli, uczniów i znajomych.

Serdecznie zapraszamy do udziału w Pokazach.

 

Z pozdrowieniami,
Komitet Organizacyjny projektu „Fizyka kluczem do zrozumienia świata”

Możesz również polubić…