III edycja Turnieju Wiedzy Ogólnej Mecz-Pol

W czwartek 27 lutego w gmachu czerskiego liceum odbyły się naukowe zmagania uczniów ósmych klas szkół podstawowych zwane Mecz-Polem. Konkurs ten po raz pierwszy rozegrano w lutym 2018 r. – wzięli w nim udział tylko gimnazjaliści.

Dzięki uprzejmości Banku Spółdzielczego w Czersku wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali torby ekologiczne z materiałami biurowymi, które mogli wykorzystać podczas konkursu.

Zadania mają postać quizu sprawdzającego wiedzę z przedmiotów szkolnych (język polski, języki obce, matematyka, przedmioty ścisłe i przyrodnicze, historia, wiedza o społeczeństwie). 6-osobowe zespoły reprezentujące poszczególne szkoły losują przeciwników i udają się do wskazanych sal. Każda drużyna otrzymuje ten sam zestaw zadań i czas na ich wykonanie. Po jego upływie pierwsza z nich rzuca wyzwanie przeciwnikom – zleca rozwiązanie poleceń ze wskazanej kategorii (np. z matematyki). Wyzwanie może być przyjęte lub odrzucone. W tym drugim wypadku zadanie wraca do drużyny, która rozpoczęła mecz.

Zawodnicy pod opieką swoich nauczycieli przybyli do  nas około godziny 9.30. Każdej grupie przydzielono licealistów w roli asystentów, którzy najpierw oprowadzili gości po szkole. Następnie wszyscy udali się na duży hol, gdzie odbyło się losowanie i zapoznanie  zawodników z regulaminem rozgrywek. O godz. 10:00 rozpoczął się wyczerpujący bój, którego wyniki prezentują się następująco:

Łąg – Osieczna                       12 : 9

Śliwice – Pinczyn                    11 : 5

Wiele – Kaliska                       10 : 8

AS Czersk – SP2 Czersk          7 : 9,5

Karsin – SP1 Czersk                6,5 : 5,5

Osowo – Szlachta                   5 : 7,5

Przed ostatecznym starciem drużyn finałowych goście ze szkół podstawowych zostali zaproszeni na poczęstunek.

O godz. 12:00 rozpoczął się finał, w którym zmierzyły się Łąg ze Śliwicami i Wiele z SP2 Czersk. Ostateczne wyniki prezentują się następująco:

1 miejsce –      Łąg

2 miejsce –     Śliwice

3 miejsce –     Wiele

4 miejsce –     SP2 w Czersku

Organizatorzy konkursu pogratulowali uczestnikom wiedzy i sportowego zacięcia, a ich opiekunom podziękowali za przygotowanie uczniów do turnieju wiedzy.

W przerwie między rozgrywkami, poprosiłyśmy o parę słów zawodników z Czerska i Pinczyna. Goście stwierdzili, że bardzo im się spodobało w naszej szkole. Dzięki uczestnictwu w Mecz-Polu zdobyli nowe doświadczenia. Gdyby mieli możliwość wziąć udział powtórnie w Mecz-Polu, na pewno skorzystaliby z tej okazji. Wypytywani przez nas uczniowie, wykazywali spore zainteresowanie szkołą. Być może we wrześniu spotkamy się z nimi ponownie.

Serdecznie zapraszamy do LO Czersk 🙂

     Matylda Flisikowska

Aleksandra Połom

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *